GiresunManşet Üstü

KERİM AKSU GAZETECİLERDEN OY İSTEDİ

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen yemekte, Giresun’da görev yapan gazetecilerle bir araya gelen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, "bugüne kadar çeşitli kesimlerle bir araya geliyorum. Ama kimseden oy istemedim. İlk defa siz gazetecilerden bana oy vermenizi, destek vermenizi istiyorum" dedi.

Gazeteciler Aksu’nun bu sözüne alkışlarla karşılık verdi.

DSC_1409

 

Düzenlenen yemeğe, Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram dernek yöneticileri  il ve ilçelerde görev yapan gazeteciler katıldı.

AKSU: GAZETECİLER BANA OY VERSİN…

Başkan Aksu,gazetecilere hitaben yaptığı konuşmada, "Ülkemiz şuan da çok büyük zorluklardan geçiyor. Basının üzerindeki baskılar belli. Ulusal ve yerel basın olsun gerçekten çok sıkıntılı bir dönemde bulunuyor. Baskı çok ve üreten insanların emeğinin karşılığı yok. Birçok konuda sıkıntı çektiğinizi biliyorum ama bunu birlikte çözebiliriz. Herkes kendisi için siyaseti bir kenara bırakarak benim mesleğime kim ne kadar faydalı olabilir diye kendinizi ifade edebilirseniz ve edebilirsek ancak başarılı olabiliriz" dedi.

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram ise Aksu’ya "Halk ile yönetim arasında bir köprü vazifesi gören, zor dönemde de önemli işlevler yüklenen Türk basını özellikle son yıllarda büyük bir gelişme göstermiş, Çağa ayak uydurma gayreti içine girmiştir. Basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin ortadan kaldırılması, hak ve özgürlüklerinin evrensel standartlara kavuşturulması basına daha da güç kazandıracaktır. Türkiye’de basın özgürlüğünden bahsedilemez. Çünkü en çok tutuklu gazetecinin olduğu ülke Türkiye " diye konuştu.

Başkan Aksu daha sonra başta Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram başta olmak üzere günün anısına tüm gazetecilere hediye takdiminde bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir