Aktüel

KERİM AKSU ÇOCUK TRENİ MAKİNİSTİ OLDU

Hayvanat Bahçesi, çocuk parkları, çizgi romanlar, oyuncak kumbarası gibi çocuklara yönelik birçok hizmete imza atan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu bu kez de, çocuk treni ile çocukların yüzlerini güldürdü.

Trenin uygulamaya konulmasının ardından trenin makinist koltuğuna oturarak, vagonlarda oturan çocukları Atatürk Meydanı'nda gezdiren Başkan Aksu, “Şu an için hafta sonları için yapılmış bir etkinlik, ama bunu yazın hafta içi de yapmayı düşünüyoruz. Sadece çocuklarımızın kullanabileceği bu tren tamamen ücretsiz. Aileleriyle Atatürk Meydanı’na gelen çocuklarımız burada rahatlıkla bu hizmetimizden yararlanabilecek. Bunun çok büyük bir maliyeti yok ama küçük çocuklarımızın yüzlerinin gülmesi her şeye bedel. . Bu tren ile birlikte çocuklarımıza özel bir aktivite daha kazandırmış olduk.” Dedi.

4yi3890p7zd469gq5zj4w0

Çocuk treni ile ilgili görüş belirten vatandaşlar ise, "Belli bir saatten sonra geçmeye korktuğumuz bu meydan, şimdi biz ailelerin, çocukları ile istediği saate kadar vakit geçirebileceği bir alan oldu. Çocuk treni de buraya renk kattı. Şehrimiz canlandı. Bu meydana biz hizmet olarak bakmıyoruz. Burası bizim için bir yaşam alanı oldu. Tüm bu hizmetleri bize kazandıran Kerim başkanımıza ve ekibine teşekkür ederiz. Şu kadarını söyleyebiliriz, Giresun'un Kerim Başkanı Giresun'a yeter. Çalışkan başkanımızın bu şehre daha çok hizmet getireceğine inanıyoruz. Kendisinin destekçisiyiz." diye konuştular.

 

Burada uzun süre vakit geçiren Aksu daha sonra makinistlik görevini, görevliye devrederek bölgeden ayrıldı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir