GiresunManşet Üstü

KERİM AKSU ‘5 YIL DAHA’ İSTEDİ

Giresun Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Kerim Aksu, seçim öncesinde son mesajlarını vermek üzere düzenlediği basın toplantısında, yeni projelerini de açıkladı ve 5 yıl daha yetki istedi. Aksu," Benim Giresun'da yapacak işlerim var. Ben Giresun'u seviyorum ve Giresun'la ilgili çalışmak istiyorum. Ana projelerimiz dışında İş kollarında eğitim verecek projelerimiz, anasınıfı öğrencileri için projelerimiz, Bulancak durağından kültür merkezi yapacağımız Sokakbaşı'na kadar tramvay projemiz, teleferik projemiz ve daha bir çok projelerimiz var. Bunların dışında yaşlılarımız ve öğrencilerimiz ile ilgili dolmuşçularımıza mazot desteği sağlayarak ücretsiz taşıma yönünde kampanyalar planlıyoruz. Her mahalleye yaşlı bakım merkezleri planlıyoruz. Gerçek ihtiyaç sahiplerine 12 ay boyunca yardım yapmayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

"CANİKLİ BENİ CAN'LA KARIŞTIRIYOR"

Kendisine ‘adaylıktan çekil’ çağrısı yapan Milletvekili Nurettin Canikli’ye sert çıkarak “beni çekil değince rektör adaylığından çekilen, gel deyince gelen, git deyince giden Yılmaz Can’la karıştırıyor  Beni buraya Canikli değil, Giresun halkı getirdi” dedi.

DSC_4879

           CAN 2 AMCAOĞLUNU ÜNİVERSİTEDE İŞE ALMIŞ!..

AKP adayı Can’ın belediyede işe alımlar konusundaki eleştirilerine “Benim birinci derecede hiçbir yakınım Giresun Belediyesi'nde çalışmamaktadır. Bunu eğer açıklarlarsa çok mutlu olurum. Ama sayın Yılmaz Can'ın rektörlük yaptığı dönemde 2 tane öz amcasının oğlunu üniversiteye aldığını biliyoruz. Değilse çıkıp yalanlasınlar” diye cevap veren Aksu,”Giresun onların döneminde kardeşini başkan yardımcısı yapan başkanlar gördü. Elimde imkanım olsa 2 bin kişi daha alsam. Onların yarattığı işsizliği ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Çalışanlarının maaşlarını ödeyemediğimi iddiaları doğru değil. 60 aydır hiçbir gecikme olmadan maaş ödedik. 26 trilyon lira borçla belediyeyi aldık, faiziyle birlikte 50 trilyon yapar. Onların hesabına göre 17 trilyon borcumuz var, gerisi onlardan kalan. ” şeklinde konuştu.

DSC_4896“AKP’NİN SEÇİM KİTAPÇIĞINDA OLMAYAN SÖKEN MAHALLESİ VAR.  GİRESUN’U BİLMİYORLAR”

Yılmaz Can’ın Giresun’u bilmediğini AKP kitapçığı ile kanıtlayan Başkan Aksu, "Söken diye Giresun’un mahallesi yok. Aklı başında kimse 'burada 28 mahalle var. Sende hocasın al şu 28 mahalleyi ezberle dememiş' Mahalleleri bile ezberleyememiş adama Giresun halkı oy vermez" diye göndermede bulundu.

Aksu, şunları söyledi:"22 ay rektör vekilliği yaptı, cenazede, düğünde görmedik, maçlarda yoktu, şimdi Giresunspor fanatiği oldu. Siyaset O’nun işi değil. Belediyecilik hiç değil. Ben 15 yıldır belediye ile ilgili görev aldım ve son beş yıldır da belediye başkanıyım. Bırakın mahalleyi sokaklarda olan sorunları biliyorum. Kendisine hocalığında başarılar dilerim” diyen Aksu, Can'la ilgili her şeye sürekli Canikli’nin cevap vermesini de yadırgadığını belirterek, “Hocanın kendisini ifade etmesine fırsat vermiyor. Keşke Canikli aday olsaydı” Kerim Aksu“olmaz ya Allah göstermesin, belediyeyi alırlarsa Canikli ve Hasan Ali Tütüncü yönetir” dedi. 

Aksu, Canikli ve Can’ı tatile gelen turistlere benzeterek, “ikisi de cumartesi buradan gidecekler. Burada oy bile veremiyorlar. İkametleri bile yok. Ama biz hep burada olacağız” diye eleştirdi.

 Ak Parti adayı Yılmaz Can'ın "Giresun'u görünce yüzüm kızarıyor" açıklamasına da göndermede bulunan Aksu, "Bu yüzü kızaran arkadaş yüzünün kızaracağına yanındakilere bir sorması lazım. 12 yıllık iktidar döneminizde Giresun'a ne yaptınız diye” ifadesinde bulunduktan sonra, “Canikli Ankara milletvekili, Tatlı TBMM takımında halı saha futbolcusu, Geldi ise; yayla şenligi milletvekili, Sayın Geldi ayrıca ilini Ordu’nun ilçesi yapmak için uğraşan bir milletvekili olarak tarihe geçti” dedi.

“MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAYACAĞIM,

5 YIL İÇİN YETKİ İSTİYORUM”   “       

Kendisi ile ilgili 8 ay sonra istifa edeceği ve milletvekili adayı olacağı yönünde iddialar bulunduğunu kaydeden Aksu, "Aday olmayacağım. Ben insanlardan beş yıllık görev süresi istiyorum. Benim Giresun'da yapacak işlerim var. Ben Giresun'u seviyorum ve Giresun'la ilgili çalışmak istiyorum” ifadesinde bulundu.

Kendisinin 52 müfettiş tarafından denetlendiğini ve aklandığını söyleyen Başkan Kerim Aksu, “şimdi de Pazar günü halka hesap vereceğim. Halkımız hizmetlerimizi” takdir edecek  dedi. Aksu, toplantı sonunda,  AKP’ye “33 trilyonluk Seka’yı 68 trilyona nasıl sattınız, Tirebolu Özel İdare Konkasör Tesisi’ne kimler teklif verdi, ortakları kimler, kim kefil oldu, Vali Dursun Ali Şahin’in görevden alınması, Osman Öden’in aday gösterilmemesinin sebebi bu mu?”sorularını yöneltti.DSC_4903Kerim Aksu’nun basın toplantısına CHP Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu ve belediye meclisi adayları da katıldı.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir