Giresun

Kenan Tatlı istifa etti, tek umudu Nurettin Canikli

AK Parti’de milletvekili aday adayı olmak isteyen il başkanları istifalara başladı. Kısa sürede istifa eden il başkanı sayısının 30’a kadar çıkması bekleniyor.

Partinin Giresun il başkanlığı görevini yürüten Kenan Tatlı da istifacılar arasında. Nurettin Canikli’nin ekibinden olan Tatlı’nın genel merkezle yaptığı görüşmelerden sonra istifasının kabul edildiği bildirildi. Görevi döneminde hiç bir basın toplantısı yapmayan Tatlı, bu konuda da sessiz kaldı.
Kenan Tatlı’nın partinin diğer aday adayları içinde çok şansının olmadığı, ancak son sıraya konulabileceği de ifade ediliyor.
Ak Parti’nin bu seçimde mevcutların dışında 15 dolayında aday adayı çıkması bekleniyor. Giresun’daki listeleri belirlemede yine Cemal Öztürk’ün etkili olacağı, İstanbul milletvekili Hasan Turan’ın da Piraziz ve Bulancak oylarını toparlayıcı özelliği nedeniyle bu dönem Giresun’a kaydırılabileceği konuşuluyor.

Öte yandan hakkında pek çok iddialar bulunan Nurettin Canikli’nin ise bu dönemde aday yapılmayacağı da beklentiler arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir