Giresun

KAVAKLAR SELDEĞİRMENİNE BAĞLANIYOR

Giresun Belediyesi şehir genelinde araç trafiğini rahatlamak adına farklı mahallerde yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Fevzi Çakmak Mahallesi Özgür Sokak’ta yaklaşık üç ay önce başlatılan yol açma çalışmalarında sona gelindi. Açılan bu yol ile Fevzi Çakmak, Kavaklar ve Seldeğirmeni Mahalleleri bir birine bağlanmış olacak.

Sona gelinen çalışmalar hakkında bilgiler veren Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Yaklaşık 7 yıldır şehrimize ve halkımıza hizmet ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren elimizdeki imkanları en iyi şekilde değerlendirerek çözüm odaklı projeler uyguluyoruz. Şehircilikte alt yapı hiçbir zaman bitmez. Biz alt yapıya büyük önem veriyoruz. Alt yapısı tamamlanmayan hiçbir yerin üst yapısına başlamıyoruz. Yaklaşık üç ay önce Fevzi Çakmak Mahallesi Özgür Sokak ile Seldeğirmeni Mahallesi Güner Sokak’ı bir birine bağlayacak ve büyük derecede önem taşıyan yeni imar yolu açma çalışması başlattık. Bu çalışma ile birlikte Fevzi Çakmak olmak üzere Seldeğirmeni ve Kavaklar Mahalleleri yıllar sonra birbirine bağlanacak. Yaklaşık 450 metre uzunluğunda olan yolun kazı çalışmaları tamamlandı. Şimdi ise Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından dere geçitlerine binlik borular ile menfezler yapılıyor. Alt yapı çalışmalarının tamamlanması ile yolun üst yapısına başlanacak. Uygulanacak sıcak asfalt çalışmasının ardından yol hizmete açılacak.” dedi.

Araç trafiğini rahatlatacak bu yol ile üç mahalle arasındaki mesafenin de kısalacağını belirten Başkan Aksu, belirli program dahilinde şehrin farklı mahalle, cadde ve sokaklarında bu ve buna benzer çalışmaların yapılacağının sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir