logo

reklam

KATLİAMI YAŞAYAN İŞÇİLER GİRESUN’A DÖNDÜ

Ankara’da 97 kişinin hayatını kaybettiği 246 kişinin yaralandığı ’emek, barış ve demokrasi mitingi’ne katılan DİSK Genel-İş Sendikası üyesi işçiler dün gece Giresun’a döndü.

 

 

DSC_0405

İşçileri Atatürk Meydanı’nda, aileleriyle, aralarında CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun da bulunduğu kalabalık bir gurup karşıladı. Arkadaşlarını kaybetmenin üzüntüsü ve olay anının şokunu üzerlerinden atamadıkları görülen işçilere Bektaşoğlu, DİSK ve KESK’e bağlı sendikaların üyeleri çiçek verdi. 

DSC_0427

Atatatük anıtı önünde toplanan işçiler hitabeden DİSK Temsilcisi İsmail Taşhan,”barış ve demokrasi için gittik. Arkadaşlarımızın ölülerini bırakarak döndük. Üzerimize onların kanları sıçradı. Ama yılmayacağız. Giresun Kurtuluş Savaşı’nda iki gönüllü alay çıkardı. KESK ve DİSK olarak Osman Ağa’nın gönüllü alaylarıyız. Emek düşmanlarıyla sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz.”dedi.
 

DSC_0431Milletvekili Bektaşoğlu ise, “işçi arkadaşlarımızın acısını paylaşmak için buradayız. Tarihin en büyük terör saldırısıyla karşı karşıyayız. Bu olayda da bir istihbarat ve güvenlik zafiyeti var. İşçilerin eylemi için Toma, panzer, biber gazıyla konuşlanan  güvenlik güçleri, nedense onlara saldıran teröristin geçişini görmezden gelmiştir.

 Bu saldırıyı yapanlar ve arkasındaki siyasi güçler, olayın iç yüzü ortaya çıkarılmalıdır” dedi.

CHP Milletvekili Bektaşoğlu, “Umutsuzluk, yılgınlık, karamsarlık yok.Ülkemize bu acıları yaşatanların yaptıkları yanlarına kalmayacak.Terörizm ve onların destekçileri döktükleri kanda boğulacak. Bu kan denizinin ufkundan demokrasi ve özgürlük güneşi doğacaktır”.diye konuştu.  

Basın açıklamasının ardından işçiler yakınlarıyla birlikte alandan ayrıldı. 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?