GiresunManşet Üstü

“KARA’YA ÇARPACAKLAR, HODRİ MEYDAN”

Bünyesinde 10’u merkezde olmak üzere toplam 33 oda barındıran Giresun Esnaf Odaları Birliği(GESOB) seçimleri kıran kıran bir yarışa sahne oluyor. En kritik seçimlerden birisi Başkan Ali Kara’nın bağlı olduğu meslek odası olan Ayakkabıcılar Odası’nda yaşandı. Kara,  karşısına çıkan Ak Parti yöneticisi Sefer Özkaya ve ekibini adeta ezdi geçti.

101 üyeden 79'unun katılarak oy kullandığı genel kurulda, Ali Kara'nın listesi 61 oy alırken, Sefer Özkaya'nın listesi ise 14 oyda aldı. 4 oy ise geçersiz sayıldı. 

Kara’nın konuşmasında, rakibi Özkaya hakkında görevi kötüye kullanmaktan dava açıldığını söylemesi ve söz vermemesi üzerine taraflar arasında sert tartışmalar çıktı.

Tartışmaya eski başkanlardan Hacı Ali Hisarkaya ile Kahveciler Odası Başkanı Ercan Ayhan da katıldı.   Bunun üzerine Giresun Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü Ekipleri müdahale ederek kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı ve kongre, üye olmayanların salonu terk etmesiyle devam etti

Kara, daha önce ‘aday olmayacağım’ şeklindeki sözünü geri çekti ve “Birlik başkanlığını bırakmıyorum, başkanlığa yeniden adayım. Hodri meydan. Şer güçler birleşerek beni ve odayı yok edeceklerini sandılar. Sahadan kaçmak yakışmaz. Ne yaparlarsa yapsınlar Kara’ya çarpacaklar. Onlara tarihin en büyük dersini vereceğim. Yaşadığım ve kimliğimde Giresun yazdığı müddetçe, Giresun için mücadele etmeye devam edeceğim. Bu şehre borcumu ödeyeceğim” diye konuştu. 

Kara başkanlığındaki odanın yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

"Sinan Koç, Nurcan Ayhan, Murat Keskin, Hüseyin Geçer, Kenan Günaydın, Abdullah Örtücü"

Denetim kuruluna ise, Sedat Elmalı, Çetin Avcı ile Ali Aydın seçildi. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir