logo

reklam
20 Aralık 2016

KARAİBRAHİMOĞLU’DAN CANİKLİ VE REKTÖRE TEŞEKKÜR

Kent Konseyi; “Giresun’da hastane sıkıntısı var”

Giresun Kent Konseyi Başkanı Uğur Karaibrahimoğlu, Giresun’da hastane sıkıntısı yaşandığını savundu. Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinin fiziki olarak ihtiyacı karşılamadığını bildiren Karaibrahimoğlu, Giresun’un en acil ve önemli ihtiyacının yeni bir hastane olduğunu kaydetti.

Kent Konseyi Başkanı Uğur Karaibrahimoğlu yaptığı açıklamada, "Yapılan anlaşma gereği üniversite tıp fakültesi doktorlarının devlet hastanesindehizmet verecek olması çok iyi bir uygulama. Bu müşterek çalışmanın hayata geçmesini sağlayan Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin Canikli’ye, Hastane yönetimine ve Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun’a teşekkür ediyoruz. Bu isabetli karar hastalar, hocalar ve de öğrenciler açısından son derece faydalı oldu. Ayrıca, modern teknoloji ve çağa uygun olarak yapılan Diş Hastanesinin, Fizik Tedavi Hastanesinin ve Kadın Doğum Çocuk Hastalıkları Hastanesinin yeni binalarına taşınması Giresun sağlığı açısından son derece önemli bir gelişme oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

"ÖZEL HASTANENİN ENGELLENMESİ DOĞRU DEĞİL. GİRESUN HALKINA KÖTÜLÜK YAPILDI"
Açıklamasının devamında, Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinin yoğunluk karşısında fiziki olarak ihtiyacı karşılamadığını belirten Karaibrahim şunları kaydetti;
“Hastanede özellikle polikliniklerde büyük bir sıkışıklık yaşanıyor. Hastanenin bugünkü haliyle çalışanları büyük özveri gösteriyor. Personelin fedakârca çalışmasına rağmen hastanenin yetersiz kaldığı hepimizin malumlarıdır. Şehrimizdeki 2 Özel hastanede yeterli değil. Açılacağı söylenen 3. Özel Hastanenin de kimler tarafından neden engellendiyse, bu da son derece yanlış oldu. Giresun halkına kötülük yapıldı. Buradan birde önerimiz olacak. Gerekirse prefabrik yapı ile hastane büyütülebilir mi. Tabi ki tıbbi yönden bunun doğru olup olmadığı hastane yöneticileri tarafından değerlendirilmelidir. Hastanenin geçicide olsa ilave eklerle büyütülmesiyle, yaşanan sıkışıklığının giderileceğini düşünüyoruz.”
Karaibrahimoğlu, Giresun’un en acil ve en önemli sorununun en az 500 yataklı bir hastane olduğunu vurgulayarak, “Yeni bir hastanenin yapımı bir an önce başlanmalı Sayın Canikli ve İktidar yöneticilerinin bu hastane ihtiyacının giderilmesi yönünde bir an önce çalışma başlatmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?