GiresunUlusal

KARADENİZ YAYLALARININ YEŞİL YOLU START ALIYOR

Doğu Karadeniz’de Samsun’dan Artvin’e kadar olan yaylaları birleştirme çalışması olan Yeşil Yol Projesi’nin son durumunu değerlendirmek üzere DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi’nde bir toplantı düzenlendi.

2015 Yılı DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Yatırım Programında yer alan Yeşil Yol Projesi İstişare Toplantısı” Giresun’da Piraziz’deki DOKAP İdaresi Merkez Binasında gerçekleştirildi. .

DOKAP İdaresi Başkanı Ekrem YÜCE, nin Başkanlığındaki toplantıya DOKAP bölgesinde yer alan 8 ilin( Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Trabzon) İl Özel İdarelerinden ve Büyükşehir Belediyelerinden temsilciler katıldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, toplantıyla ilgili şu bilgilere yer verildi:”DOKAP Turizm Master Planı kapsamında yer alan “Yeşil Yol Projesi” ile ilgili yapılan çalışmalar, yapımı devam eden çalışmalar ve yapılması planlanan çalışmalar ele alınarak, 2015 Yılı Usul ve Esaslarının nasıl uygulanacağı detaylı olarak anlatılmıştır. Bugüne kadar Yeşil Yol Projesi için yapılan yatırım miktarları ve imalatlar detaylı bir şekilde anlatılıp taraflarca karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmuştur. Ayrıca Yeşil Yol Projesinin önceki yıllara nazaran 2015 yılında daha aktif bir şekilde imalat ve alt yapı uygulamalarının gerçekleşmesi için projelerin İl Özel İdareleri ve Büyükşehir Belediye Başkanlıkları tarafından 30 Mart 2015 tarihine kadar DOKAP İdaresine teslim edilmesi kararı alınmıştır”.

Toplantı katılımcıların değerlendirmelerinden sonra DOKAP İdaresi Başkanı Ekrem YÜCE’ nin kapanış konuşmasıyla tamamlandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir