logo

reklam
13 Kasım 2015

KARADENİZ MİLLETVEKİLLERİ KILIÇDAROĞLU DEDİ

Ege ve İç Anadolu'dan sonra CHP'nin Karadeniz milletvekilleri bir basın bildirisi ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteklerini açıkladılar. 

Ege ve İç Anadolu'dan sonra CHP'nin Karadeniz milletvekilleri bir basın bildirisi ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteklerini açıkladılar.

Cumhuriyet Halk Partisi 35. olağan kurultay süreci ile ilgili kamuoyuna yapılan açıklamalar ve olağanüstü kurultay isteklerini olumsuz bulan vekiller şu açıklamayı yaptılar:

"Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu her seçimde beklentilerin üzerinde bir çalışma yaparak Cumhuriyet Halk Parti’lilerin ve halkımızın takdirini ve güvenini kazanmıştır.

CHP Genel seçim döneminde açıklamış olduğu seçim beyannameleri ve projeleri halk kitlelerinin temel ihtiyaç ve sorunlarının çözüm önerileri ile Cumhuriyet Halk Partisi son seçimlerde Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başkanlığının büyük etkisi olmuştur.
Değerli basın mensupları;

1 Kasım 2015 seçiminin sonuçları Demokratik Laik Cumhuriyetin,sosyal barışın,hukuk devleti ve parlamenter demokrasimizin geleceği açısından Cumhuriyet Halk Partisi'ne büyük bir sorumluluk ve görev yüklemiştir. Olağan kurultayın Ocak 2016 da yapılacağı, Kurultay takviminin işlediği bu süreçte CHP kurultayının olağanüstü olarak toplanması isteklerinin dile getirildiği görülmektedir. Olağan kurultayın tarihi ile denk gelecek bir olağanüstü kurultay isteğini doğru bulmuyoruz.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığının devamını destekliyoruz. Kurultayda Genel Başkanımızın yanındayız. Milletvekilleri olarak Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile beraber çalışmak arzu ve isteğindeyiz.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

BİLDİRİDE İMZASI BULUNAN BİZLER KARADENİZ BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ:ŞUNLAR:

SAMSUN MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK
SAMSUN MİLLETVEKİLİ HAYATİ TEKİN
ORDU MİLLETVEKİLİ SEYİT TORUN
ARTVİN MİLLETVEKİLİ UGUR BAYRAKTUTAN
SAKARYA MİLLETVEKİLİ ENGİN ÖZKOÇ
SİNOP MİLLETVEKİLİ BARIŞ KARADENİZ
GİRESUN MİLLETVEKİLİ BÜLENT YENER BEKTAŞ
ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ŞERAFETTİN TURPÇU
ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ÜNAL DEMİRTAŞ
ÇORUM MİLLETVEKİLİ TUFA KÖSE
AMASYA MİLLETVEKİLİ MUSTAFA TUNCER
TOKAT MİLLETVEKİLİ KADİM DURMAZ."

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?