Giresun

KARAAHMETOĞLU TBMM’YE TAŞIDI

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Başbakan’ın Giresun ziyareti ve açılış törenleri ile hizmete açtığı yerlerin içinde ‘bakkal dükkanı’ bile bulunduğunu, fakat söz verilen projelerin ortada olmadığını söyledi.

Karaahmetoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye verdiği soru önergesinde, Giresun’da hayata geçirilen projeleri ve bunlarla sağlanan istihdamı sordu.

“28 günde 28 proje” ne oldu, bu projelerin akıbeti ile ilgili ne düşünüyorsunuz” diyen  CHP Milletvekili, önergesinde şu ifadeyi kullandı:  “Çıraklık döneminde söz verdiğiniz 28 günde 28 proje bekleyedursun, önceki gün ticaret merkezi diyerek açılısını yaptığınız tesislerden birinin bakkal dükkânı olduğunu biliyor musunuz? Başbakanlığınız süresince ilk defa bir bakkal dükkânı açılışını yaptığınız söylenmektedir, bu bakkal dükkânı ustalık döneminizde Giresun’a reva gördüğünüz bir yatırım mıdır?”

Karaahmetoğlu soru önergesinde ayrıca, Ak Parti Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli’nin açıkladığı bu projeler içinde yer alan Gençlik ve Kültür Merkezi ile Gençlik ve Spor Merkezi projelerinin 2,5 yıl geçmesine rağmen bitirilmemesini eleştirdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir