GiresunSiyaset

KARAAHMETOĞLU ‘SOL CHP’ İSTEDİ

CHP'de seçim sonuçlarının masaya yatırıldığı kapalı grup toplantısında, Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu da görüşlerini açıkladı. Karaahmetoğlu, kurultay toplanması çağrısında bulunan milletvekilleri gibi genel başkanı eleştirerek 'sağlıklı örgüt yapısı ve sol politika' istedi.  

CHP Grubu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere parti genel merkezinde basına kapalı toplandı.

Toplantının başında MetroPoll Araştırma şirketi seçim sonuçlarına ilişkin ayrıntılı bir sunum yaptı. Edinilen bilgiye göre sunumda seçim sonuçlarına göre oy oranlarında MHP'nin başarılı olduğu, Ak Parti'nin de siyasi olarak başarılı olduğu tespiti yapıldı. CHP'nin ise İzmirAntalya ve Akdeniz'de kan kaybettiği ifade edildi. CHP'nin durumunu koruduğu ancak, söylemini, hitap ettiği kitleyi gözden geçirmesi gerektiği belirtildi. Gezi olaylarının ilk günlerinde Ak Parti'nin oylarının düştüğü, 17 Aralık operasyonunun başında da oyunun düştüğü, ancak daha sonraki süreçte Ak Parti'nin bu algıyı tersine çevirdiği belirtildi.

KURULTAY İSTENDİ-

Edinilen bilgiye göre toplantıda bazı vekiller küçük kurultay ya da kurultayın yapılması gerektiğini ifade etti.

Bazı vekiller seçim sonuçlarını "başarılı" bulmadıklarını belirtirken, aday tespitine ilişkin de, "Herkesten önce başladık ancak çoğu yerde aday tespitinde geç kalındı. Zaman zaman kamuoyu araştırmalarına uyulmadı" dediği öğrenildi.

Bazı vekiller partinin söylemini eleştirirken, "sağa kayıldığını" ifade etti.

Bazı vekiller 5'li aday tespit komisyonunu eleştirirken, sandıklardan ıslak imzaların gelmediği eleştirisi de yapıldı.

Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, toplantıda, "Sağlıklı örgüt yapısı ve sol politikalara ihtiyaç var. 30 Mart yerel seçimlerindeki strateji tutmadı. AKP, Başbakan tabanını inandırdı. Seçimi aklanma seçimi sandığı mahkeme olarak gördü" dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir