Giresun

KARAAHMETOĞLU DARRÜŞAFAKA’NIN DÜDÜKLERİNE TAKTI

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Selahattin Karahmetoğlu Yeşilgiresun Belediyespor Daşüşşafaka Doğuş Basketbol takımları arasında oynanan 1. Lige yükselme maçlarında mütevazı bütçesiyle mücadele eden Yeşilgiresun Belediye Spor'un, hakemlerin yanlış kararlarıyla elendiğini iddia etti. Takıımın emeğinin çalındığını belirten Karaahmetoğlu,Türkiye Basketbol Federasyonuna yazdığı  mektupta; hakemlerin taraflı bir yönetim gösterdiklerini, taraflardan birinin İstanbul takımı olmasına rağmen İstanbul Bölgesi hakemlerine görev verildiğini  Basketbol Fedrasyonun ve hakem heyetinin buna alet olmaması gerektiğini, maçlarda Darüşşafaka’nın asil amacına ve ruhuna uygun davranılmadığını ifade etti.

Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu Basketbol Federasyonuna gönderdiği mektupta şu ifadeleri kullandı: "Yeşilgiresun Belediye ile Darüşşafaka Doğuş takımları arasında Giresun’da oynanan Türkiye Basketbol 2. Ligi Play-Off yarı final serisi maçlarını izledim. Rakiplerden biri olan Darüşşafaka Doğuş, Doğuş Grubunun önemli yatırım yaptığı bir kulübümüzdür. Bütçesinin 10 – 15 Milyon TL olduğu söylenmektedir. Yeşilgiresun Belediyespor ise ancak 2 – 2,5 Milyon TL’lik bir bütçeye sahiptir. Giresun Belediyesi ve Giresunluların, basketbol sporuna gönül veren iş adamlarının mütevazı katkılarıyla oluşturulan bir takımdır. İzlediğim 2 maçın 1.’sinde görev yapan hakemler ustaca, ince düdükler çalarak maçın sonucuna etki ettiler. 2. maçta ise bir İstanbul takımının maçına İstanbul Bölgesi hakemleri atanarak, adeta maçın başlamadan bitmesine neden olacak sorumsuz düdüklerin çalınmasıyla maçın kırılma noktaları sonucu etkilemiştir.

Doğuş Grubu basketbol sporuna önemli bir yatırım yapmış ve ileri de buna devam edecektir. Bu tespit maçın sonucuna etki etmemelidir. Rakip mütevazı bir Anadolu takımı olduğu için bu anlamda ezilmemelidir. Basketbol Federasyonu ve hakem heyeti buna alet olmamalıdır. Eğer, basketbol sporunu gelişmesini Anadolu’ya yayılmasını istiyorsak mütevazı kulüplerin emeklerini çaldırmamamız ve ezdirmememiz gerekmektedir. Sonuç olarak Yeşilgiresun Beldiyespor – Darüşşafaka Doğuş takımları arasında oynanan maçta Darüşşafaka’nın asil amacı ve ruhuna uygun davranılmamıştır. Saygılarımla"

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir