GiresunSiyaset

KARAAHMEROĞLU’NUN HEDEFİNDE CANİKLİ VAR

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Bakan Nurettin Canikli'ye “Vaktinde kurumu yönetemiyorsun, bir kişiyi bile işten çıkaramazsın diye esip gürlediğin Fiskobirlik ve yönetimi hakkında da iki kelam söz edecek misin?” diye sordu.

“Giresun Ziraat Odası’nı ziyaretinde ‘Kabuklu fındığın fiyatı 20 lirayı geçti’ diyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli yanında yöresindeki bol miktarda amigonun da destek ve alkışıyla ödüllendirilmiş. Peki, Sayın Canikli ne tavsiye edersin fındık bu hafta 22 lira oldu vatandaş artık fındığını satsın mı, biraz daha bekletsin mi?” diyen Karaahmetoğlu, şunlara yer verdi; “Sayın Canikli, Fiskobirliği ziyaret eder mi bilmiyorum; fakat orda da “burayı el birliğiyle depo yaptık” diye alkışlarla plaket verebilirler kendisine. Trilyonluk makam otosu israfına çerez parası diyen bir hükümetin başındaki Davutoğlu’nun kamuda israfın önlenmesi için plaket takdimini yasakladığını hatırlatmak isterim. Bütün sevapları kendilerine sayan,  günahlardan başkalarını sorumlu tutan Sayın Canikli; Fiskobirliğin içine düşürüldüğü durum için de vakti zamanında bizzat desteğinizle gelen AKP’li Yönetim Kurulu Başkanını sorumlu tuttuğunuzu hatırlatmamda fayda var.  Yüzlerce Giresunlunun Fiskobirlikteki işinden kapı dışarı edilmesinden sorumlu tuttuğun Başkan koltukta, bilerek gitmende fayda var. Sahi, vaktinde kurumu yönetemiyorsun, bir kişiyi bile işten çıkaramazsın diye esip gürlediğin Fiskobirlik ve yönetimi hakkında da iki kelam söz edecek misin?

Yine Alucra ve Çamoluk ilçelerinde Canikli, 2007’de e-muhtırayı hatırlatıp darbelere karşı tutumlarını ifade edip mağdur edebiyatına devam ediyor. Peki, darbeye karşı olan bir Başbakan, üstelik kendi iktidarında kendisine muhtıra veren paşaya üstün hizmet madalyası, altına zırhlı araç niye verdi onu da açıklar mısın?. Sayın Canikli, Başbakan’a iktidarımız döneminde bize muhtıra verenlere niye hesap sormadık, madalya taktık diye sordun mu? Hala mağdur edebiyatı niye?  Siz e-muhtıranın ekmeğini çok yediniz, hala bunun çabasındasınız ama, mağduriyet edebiyatı boşa millet bu numaraları yemiyor artık. Referandum öncesi de darbeci paşalara hesap soracağım deyip seçimler ardından maaşlarına hatırı sayılır zam yapan siz değil miydiniz? Bunlar çerez parası… Değil mi Canikli?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir