Giresun

KAR GELİYOR

 

Yapılan son Meteorolojik değerlendirmelere göre, Türkiye, bugünden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, bugün,MarmaraEge, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Ardahan ve Hatay çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz ile Ordu, Giresun ve Trabzon'un batısında kuvvetli olmak üzere; genellikle kar, Kıyı Ege, Hatay, Kilis, Gaziantep ile sabah saatlerinde İstanbul'da yağmur şeklinde olması bekleniyor. İstanbul'da sabah saatlerinde yağmur şeklinde görülecek yağışın zamanla karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar, ancak akşam saatlerinden itibaren il genelinde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

-SICAKLIK 10 DERECE AZALACAK-

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde, Çarşamba ve Perşembe günleri yurt genelinde hissedilir derecede (6 ila 10 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji, önümüzdeki üç gün boyunca kuvvetli soğuk hava, kar yağışı, fırtına, kuvvetli buzlanma ve don ile zirai don olayının neden olabileceği olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini de bildirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir