Giresun

KAPLUMBAĞA HIZIYLA DOĞALGAZLANIYORUZ!..

AYNI İLETİM HATTINDAN DOĞALGAZ ALAN İLLERDE BÜTÜN ÇALIŞMALAR BİTTİ. ORDU VE TRABZON'UN TAMAMI VE ÇOK SAYIDA İLÇESİ DE DOĞALGAZA KAVUŞTU.

GİRESUN'DA İSE ŞEHRİN YARISINDA, NÜFUSUN BÜYÜK BÖLÜMÜNÜN YAŞADIĞI TEYYAREDÜZÜNDE GAZ YOK. BUNUN NEDENİ İSE AKSA'NIN GEREKLİ PROTOKOLLERİ YAPMAMASI VE İŞİ YAVAŞTAN ALMASI.

SONUNDA 7 YIL SONRA BU BÖLGELER İÇİN DAHA YENİ ÇALIŞMA BAŞLIYOR.

İYİ DE BU GECİKMENİN SUÇLUSU KİM? 

2002 yılından beri geçen her seçimde AKP vaadi olan doğalgazın ilin tamamına ulaşması için çalışma başlatıldı. Karayollarıyla yolun kullanımı için protokol imzalamakta direnen AKSA, sonunda geri adım attı. Bu konuda  Giresun Belediyesiyle planlama yapılıyor.  Müdürleriyle bir toplantı yapan Başkan Kerim Aksu, Giresun’un iki büyük mahallesi Teyyaredüzü ve Aksu’da çalışmaların başlayacağını söyledi. “AKSA ile yaptığımız görüşmeler sonunda bu mahallelerimizi programa aldırdık. Doğalgaz çalışmalarında bizim ekiplerimizle koordineli çalışma yapılacak. Kazı yapılan bölgelerde tüm altyapı elden geçirilerek, çalışmaların kısa sürede tamamlanması sağlanacak” dedi.

Başkan Kerim Aksu, Giresun’da doğalgaz çalışmalarının yüklenici firmaların işi bırakmasından dolayı yavaş ilerlediğini, son yapılan toplantıda bu konuların AKSA yetkililerine iletilerek, yeni bir çalışma programı hazırladıklarını sözlerine ekledi.

Teyyaredüzü ve Aksu Mahallelerinde doğalgaz çalışmalarına önümüzdeki hafta başlanacağı, şehir merkezinde bazı bölgelerde çalışmaların devam ettiği açıklandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir