logo

reklam
18 Mart 2015

KAMU-SEN ‘SON KARAVANA’ DAĞITTI

Kamu-Sen Giresun il temsilciliği, Çanakkale zaferinin 100. Yıldönümü nedeniyle Atatürk Meydanı’nda şehitlerin son azığı olan, hoşaf suyu ve kuru ekmek dağıttı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte bir de basın açıklaması yapan Kamu-Sen İl Temsilcisi Arif Çetinkaya,  “94 yıldır bu coğrafyada bugüne kadar hürriyetimizi, bağımsızlığımızı ve en önemlisi de şerefimiz ile namusumuzu koruduk. Çanakkale’de şehit verdiğimiz 253 bin, Kurtuluş savaşında binlerce atamızın kanı üzerine bu mübarek toprakları vatan yaptık. Allah’a şükürler olsun bugüne kadar bu birliğimizle geldik. Bugün ve gelecekte de Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Türk Vatanının, Türk Milletinin birliği, bütünlüğü Türk Milleti tarafından ne pahasına olursa olsun korunacaktır.

Bu milletin etnik kökeni ne olursa olsun bütün insanları bu bayrağa da bağlıdır, İstiklal Marşı’na da sonuna kadar saygılıdır. Birliğimiz, beraberliğimizi canından kıymetli bilir.

Bu nedenle  İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. Çanakkale zaferinin 100. yıl dönümünde bütün anne ve babalarımızdan şunu istiyoruz, evlatlarımıza Çanakkale zaferini, zaferi kazanan ruhu, İstiklal Marşı’nın ne için yazıldığını, ne anlama geldiğini, Kurtuluş Savaşının hangi şartlarda nasıl kazanıldığını öğretelim. Siz çocuklarınıza bu coğrafyanın nasıl vatan yapıldığını öğretin. Öğretin ki, şu aziz, mübarek bayrağımızın al rengini şehitlerimizin kanından aldığını evlatlarımız bilsinler. Türk Milletini düşünsünler, bir ve beraber yaşamanın ne kadar önemli olduğunu kavrasınlar. Türk Milletini ve Türk Vatanını korusunlar ve yüceltsinler.  Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber, Sana âğûşunu açmış duruyor Peygamber. Çanakkale kahramanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Türk Büyüklerini, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?