Giresun

KAMER GENÇ’TEN BAŞBAKAN’A ÇAĞRI

CHP MİLLETVEKİLİ "ERDOĞAN'I BU HALK İSTEMİYOR, PILINI PIRTISINI TOPLASIN, ÜLKEYİ TERKETSİN" DEDİDSC_2138

Heyet olarak Giresun'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Ordu Milletvekili İdris Yıldız, Tokat Milletvekili Orhan Birgün ve Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Giresun’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu makamında ziyaret eden milletvekilleri daha sonra CHP parti binasında basın açıklaması yaptı.Türkiye’nin anormal yönetildiğini kaydeden Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Başbakan Erdoğan’ın Türk Milleti, Atatürk, Cumhuriyet düşmanı olduğunu ileri sürerek şunları söyledi: “Bakın bir hedef koyuluyor, nedir 2023. Bu tarihte Türkiye Cumhuriyeti yerine yeni bir devlet kurmaktır gaye. Artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti yok edilecek, Türk Bayrağı kalkıp yerine Şeriat bayrağı gelecek. Bu rejimi kaldırıp, çalışmayan,üretmeyen, kadınları iş hayatından çeken bir yönetime çekmeye çalışıyorlar. Biz iki şeye karar vereceğiz, çağdaş bu devletin yaşamasını istiyor muyuz. İstemiyorsak buyurun Tayip yürüsün."

CHP olarak iktidarın yaptığı yolsuzlukları en iyi şekilde dile getirdiklerini belirten Genç, şöyle konuştu: "O zaman bizi yakmaya, dövmeye çalışıyorlar. Eskiden birine yolsuzluk, hırsızlık yaptığı belirtilse yerin dibine giriyordu. Bunlarda böyle şey yok. Bu millet şerefli ve onurlu millettir. Milletin ruhu haliyle, bunların ki birbirinden çok değişik. CHP olarak, Gezi Parkında tepki gösterenlerle bizim haleti ruhumuz birdir destekliyoruz.Bugün sokaklarda başbakana söylenen küfürler, sözler hiçbir bakana söylenmemiştir. Bundan bir ders çıkarması gerekir. Bu millete canice davrananlar bizim polisimiz, güvenlik mensuplarımız olamaz.Ancak, buradan Başkana tavsiyede bulunuyorum. Bu millete gücünüz yetmez, hemen pılını pırtını topla memleketi terket"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir