logo

reklam
23 Mayıs 2015

KAMALAK, CHP’Yİ ALKIŞLADI. DESTİCİ AKP’YE MEYDAN OKUDU

 Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici Giresun’da düzenlenen Milli İttifak Mitingi’nde halka seslendi.

Giresun Osmanağa Meydanı’nda düzenlenen mitingde ilk konuşmayı BBP Genel Başkanı Mustafa Destici yaptı. Destici, “Başbakan ‘iktidar olamazsam bırakırım’ diyor. Biz de diyoruz ki 2011 yılında aldığım oyu alamazsam bırakırım diyebil de delikanlılığını görelim. Size soruyorum tarafsız olması gereken cumhurbaşkanı tarafsız olabiliyor mu? Cumhurbaşkanı makamına saygı gösterilmesini istiyor. Adil tarafsız olarak önce kendin makamına saygı göstereceksin. Sanki AK Parti’nin Genel Başkanı Davutoğlu değil de Erdoğan. Başbakan ise çok kötü bir taklitçi. Hoca olan sizsiniz. Bırak başkaları sizi taklit etsin. Siz kendiniz olun. Başkası olma kendin ol” dedi.

AK Parti iktidarında Giresun’un gerilediğini de ileri süren Destici, “AK Parti İktidarında esnaf, çiftçi, sanayici kaybetti. Herkes gibi Giresun’da kaybetti. Giresun’un nüfusu 12 yılda 500 binlerden 400 binlere düştü. Seka gibi önemli bir istihdam alanı kapatıldı. FİSKOBİRLİK iflasa sürüklendi. AK Parti Giresun için liman, çevre yolu dedi ama nerede. Havaalanı açmakla milleti kandıramazsınız, Giresun iş bekliyor aş bekliyor. 7 Haziran Genel Seçimlerinde bunların hesabı sorulmalıdır” dedi.

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ise “CHP’nin başörtüyle uğraşmaktan vazgeçip proje üretmeye çalışmasını alkışlıyorum. Biz 40 yıldır ‘Yaşanabilir bir Türkiye’ diyoruz, onlar bugün ‘Yaşanacak bir Türkiye’ diyor. Türkçe’ye bile uygun değil. Bizim 14 yıl önce meclise getirdiğimiz emekliye yılda iki ikramiye önergemizi CHP bugün seçim vaadi diye açıklıyor. Yine biz 7 bölgede cazibe kent kuracağız demişiz CHP bugün mega kentten söz ediyor. Bunlar kopya ile olmaz. Önceden bir taklitçimiz vardı AK Parti bugün bir de kopyacımız oldu CHP’dir. Kopya çerken cezalandırılır fakat biz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?