Giresun

KALKINMA BAKANLIĞI HEYETİ GİRESUN’DAYDI

KALKINMA BAKANLIĞI UZMAN VE UZMAN YARDIMCILARI VALİ KARAHAN VE REKTÖR ATTAR’I ZİYARET ETTİ 2013-1421-1.JPG4204.09.201342

Kalkınma Bakanlığı Kurumsal Gelişim ve Eğitim Daire Başkanlığından 40 kişilik heyet, Giresun’da çeşitli inceleme ve ziyaretler gerçekleştirdi.

Heyet önce Kalkınma Bakanlığı Kurumsal Gelişim ve Eğitim Daire Başkanı Burcu Miraç Diraor ile DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem Yüce ile birlikte  Vali Hasan Karahan’ı makamında ziyaret etti, Heyet; valilikte Vali Yardımcısı Yüksel ÇelikBaşkanlığında, Valilik toplantı salonunda bir de toplantı yaptı.

Son dönem uzman ve uzman yardımcılarından oluşan 40 kişinin  katılımı ile bölgeyi daha iyi tanımak için düzenlenen gezi kapsamında Giresun Üniversitesi Rekörlüğü de ziyaret edildi.  Genel Sekreteri Bünyamin Kaya tarafından  karşılanan heyete, Üniversitemizi tanıtan film gösteriminin ardından, Strateji ve Geliştirme Daire Başkanı Salim Ertürk, devam eden ve planlanan yatırımlarla ilgili bilgilendirme sunumu yaptı.DSC_6075

Ziyarete katılanları uğurlamak için salona gelen Rektör Prof. Dr. Aygün Attar “Üniversite olarak Kalkınma Bakanlığı nezdinde son derece iyi ilişkiler içinde olan bir Üniversiteyiz. Geçtiğimiz haftalarda iki kez Ankara’da bakanlık görüşmelerinde bulunduk. Görüşmelerimiz son derece verimli ve olumlu bir havada geçti. Bu hafta Cuma günü de yine bütçe görüşmeleri için tekrar Ankara’da olacağız. Bakanlık nezdinde tüm istek ve taleplerimizin karşılığını gördük ve görmeye devam ediyoruz. Gelişmekte olan bir Üniversite olarak da bundan son derece memnunuz. Sizleri de burada görmekten ve ağırlamaktan son derece mutlu ve memnun olduk” diye konuştu.

DSC_6080BAŞKANDAN ÖVGÜ

Attar, uzman adaylarının sorularını da yanıtladı. Bakanlığın Eğitim Daire Başkanı  Burcu Miraç Diraor, yaptığı konuşmada, “bizden Giresun Üniversitesi’ni mutlaka ziyaret etmemiz istendi. Bakanlık bu programı özellikle istedi. Fizanda da olsanız gelip sizi bulacaktık. Sizinle tanışmaktan ve görüşlerinizi dinlemekten mutlu olduk. Sizi hep birlikte alkışlıyoruz” dedi.

Heyetin alkışlarına alkışlarla karşılık vererek uğurlayan Rektör Attar, bu tür ziyaretlere üniversitenin her zaman açık olduğunu söyledi.

DOKAP tarafından başta eko turizm olmak üzere bölgede yapılan çalışma ve projeleri yerinde görmek için düzenlenen Karadeniz Bölgesi tanıtım gezisi kapsamında geziye katılan uzman ve uzman yardımcıları daha sonra Trabzon’a hareket etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir