Ulusal

“Kabul edilebilir bir durum değil”

Annesi evde bırakarak tatile gittiği için açlıktan hayatını kaybeden iki aylık bebeğin ölümüyle ilgili olarak bakanlık harekete geçti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, olayın incelenmesi için talimat verdi.

AK Parti Grup toplantısı öncesinde soruları cevaplandıran Fatma Şahin, olayın kabul edilemez olduğunu söyledi.

Yaşananların incelenmesi için talimat verdiğini bildiren Şahin,”Bakanlık olarak olayın tüm yönlerinin araştıracağız, bilimsel olarak da incelemesi gerekiyor” dedi.

Şahin, annenin psikolojisinin de araştırılmasının önemli olacağını kaydetti.

İçişleri Bakanı Muammer Güler de 2 aylık çocuğun ölümünü “Aile faciasıdır, adli merciler araştıracak. Üzücü vaka, insanlık dışı” sözleriyle değerlendirdi.

Bakan Güler, bu durumun annelik duygularıyla bağdaştırılamayacağını kaydetti.

İddiaya göre Kocaeli’nin Gölcük İlçesi’ndeki bir ilkokulda sınıf öğretmenliği yapan 34 yaşındaki Seçil M.D., 2 aylık erkek bebeğini evde tek başına bıraktıktan sonra 9 günlük bayram tatilini geçirmek üzere memleketi Adana’ya gitti. Tatil dönüşü, açlık ve susuzluktan ölen bebeğini hareketsiz olduğu gerekçesiyle Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’ne getiren öğretmen D., doktorların durumu polise bildirmesi üzerine gözaltına alınmış sevk edildiği mahkeme tarafından da tutuklanmıştı.
 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir