AktüelGiresun

İYİ PARTİ KARIŞTI

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın, katıldığı televizyon programında, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu iddia etmesi gündemde ilk sırayı aldı ve parti içinde tartışma yarattı.
Kurultay sonrasında delegeler tarafından çizilen partinin önemli isimlerinin listelere girememesi sonrasında başlayan sert tartışmalara bir yenisi daha eklendi. İYİ Parti kurucularından ve eski genel başkan yardımcılarından milletvekili Ümit Özdağ’ın tam da bu sırada ‘FETÖ’cü suçlaması manidar bulundu.
BUĞRA KAVUNCU’DAN AÇIKLAMA
İddialarla ilgili Tarafsız Bölge programına telefonla bağlanan Kavuncu, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.
Kavuncu, açıklamalarında “Büyük bir üzüntüyle ve öfkeyle dinledim. Hukuk katliamı yapuldı orada. Kongre sürecinden sonra tartışılan konularla ilgili olarak ben özellikle sosyal medya ya da başka bir yerde herhangi bir beyanatım olmadı. Davaya partiye zarar verecek bir tartışmayı hiç bir zaman sağlıklı bulmadım. Ben yarın cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağım. Bana bu iftiralarda bulunan kişiyle ilgili. İstanbul kongresinde kendisinde taraf oldu, madem 3 yıldır böyle bir endişesi vardı, biz bütün haklarımızı hukuk önünde çözdük. Bu ülkede adalete hukuka güvenmekten başka çaremiz yok” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir