EğitimGiresunManşet Üstü

İYİ Kİ ÜNİVERSİTEMİZ VAR…

2014 ÖSYS serleştirme sonuçlarına göre, Giresun Üniversitesi'nin lisans programlarının tercih oranı Türkiye ortalamasının üzerinde, yüzde 99,27, ön lisans programlarında ise yüzde 92,43 oranında gerçekleşti

Buna göre, lisans programlarının 2.749 kontenjanına, 2729 öğrenci kayıt olma hakkı kazandı. Kontenjanı 5.475 olarak açıklanan ön lisans programlarının ise 4.873’ü tercih edildi.Türkiye genelinde devlet üniversitelerinin doluluk oranı yüzde 97, Özel Üniversiteler yüzde 92’iken, Giresun Üniversitesi yüzde 99’luk ortalamasıyla bir rekor kırdı.

Giresun Üniversitesi’nin resmi sitesinde yer alan sonuçların değerlendirildiği açıklamada, “bütün okullarımızın doluluk oranlarının bir önceki yıla göre artış gösterdiği görülmektedir. Bu gururu, Giresun Üniversitesi camiası, bizleri tercih eden sevgili öğrencilerimiz, onların değerli aileleri ve kıymetli Giresun halkıyla paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” denildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “Türkiye genelinde devlet üniversiteleri lisans programları doluluk oranı % 97,15 tüm lisans programlarının (özel üniversiteler dahil) doluluk oranı ise %92,83 olarak gerçekleşirken; Üniversitemiz ise %99,27’lik tercih oranıyla geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye ortalamalarının üzerine çıkarak; bir rekor daha kırmıştır. Ek yerleştirmelerle birlikte tercih ve doluluk oranlarının  %100’ü bulması beklenmektedir”.

Giresun Üniversitesi’nde kayıtlar, 01-05 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir