logo

reklam
07 Şubat 2015

İSTANBUL’DAN GİRESUNLU ADAY OLSUN

İstanbul’daki Giresun derneklerinin başkan ve yöneticileri, Giresun Federasyonu’nun İstanbul’daki merkezinde toplanarak seçim öncesi durum değerlendirmesi yaptılar. 

Başkan Vekili Mehmet Kuğunun açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, federasyon’un faaliyetleri hakkında özet bilgiler sunuldu ve ağırlıklı olarak Haziranda yapılacak milletvekilliği genel seçimleri konuşuldu. Kuğu, “ İstanbul’da oldukça yoğun bir nüfusa sahibiz, önümüzdeki seçimlerle ilgili bir stratejimiz olacak mı bunu istişare edelim istedik” dedi.

Toplantıya katılan dernek başkanları tek tek söz alarak görüş ve önerilerini dile getirdiler. Başkanlar; İstanbul’daki üçüncü büyük kitle olarak ortak hareket etmeleri halinde parti liderlerine seslerini daha kolay duyurabileceklerini ve bunu yapmaları gerektiğinin altını çizdiler. İstanbul’dan seçilecek milletvekillerini belirleme sürecine müdahil olmak istediklerini dile getiren başkanlar, İstanbul’dan gösterilecek Giresunlu milletvekili adaylarının belirlenmesinde İstanbul’daki nüfuslarının dikkate alınmasını ve aday belirlemede kendilerinin hissiyatlarına kulak verilmesi gerektiğini, bunu sağlamak içinde girişimlerde bulunacaklarını söylediler.

Federasyonumuz gücünü önce sizin gibi örgütlü yapılardan, sonra da toplumumuzun sessiz ama güçlü varlığından alıyor diyerek sözlerine başlayan Federasyon Başkanı Hasan Turan ise, konuşmasında birlik çağrısı yaptı. Turan; “Toplumumuzun atar damarı olan kuruluşumuz sizlerle daha iyi noktalara gidecek. Mademki burada nüfus itibariyle iki tane Giresun kurduk, o zaman burada birlik ve beraberlik içerisinde gücümüzü organize ederek hareket etmeliyiz. STK’lar kendini güncelleyerek, yeni düşünceler üreterek, gündemden kopmadan konjektöre göre hareket etmek durumundadır.  Seçme ve seçilme hakkımızı İstanbul’da kullanıyoruz.  Artık seçilme hakkımızı da bihakkın kullanma yolunda çaba harcamalıyız. Toplumumuzun önüne hedef koyup bu oyunda biz de varız diyerek hedefe ulaşmak için çaba harcamalıyız” dedi.10406731_725504517548879_7264230820770891372_n

Toplantıya; Bahçelievler Belediye Başkan yardımcısı Hikmet Tekiroğlu ve Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk aydın, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Ada da katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?