Giresun

İSTANBUL’DA 4 GİRESUNLU BAŞKAN

En fazla Giresun nüfusunun yaşadığı kentlerden birisi olan İstanbul’un 4 ilçesinde 3 Ak Partiden 1 CHP’den olmak üzere toplan 4 ilçe belediye başkanlığını Giresunlu hemşerilerimiz kazandı.

İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde 1 dönem Refah Partisinden 2 dönemde Ak Parti den seçilerek görev yapan Bulancaklı hemşerimiz Murat Aydın, bir dönem daha görev yapmak için 4. kez Ak Parti’den belediye başkanı seçildi.

Bağcılar’da ise bir dönemi yarım (Belediye Başkanı Feyzullah Kıyıklık’ın Milletvekili seçilmesi ile) İlçe belediye meclisi kararı ile belediye başkanı olan yine Bulancaklı hemşerimiz Lokman Çağırıcı,1 dönem  tam olmak üzere üçüncü kez belediye başkanlığını kazanarak 5 yıl daha görev yapma hakkını elde etti.

Sarıyer’de geçen dönem Cumhuriyet Halk Partisinden belediye başkanlığını kazanan Şebinkarahisarlı hemşerimiz İnşaat Mühendisi Şükrü Genç yeniden aday gösterildiği Sarıyer’de seçimleri kazandı

Çiçeği burnunda yeni belediye başkanı hemşerimize ise Espiyeli Avukat Remzi Aydın. Aydın  ilk defa aday gösterildi ve AK Partiden Eyüp Belediye Başkanı seçildi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir