GiresunSiyaset

İSMAİL BOZALİOĞU KİMİ DESTEKLİYOR?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Bozalioğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Türk Milliyetçileri ve Ülkücüler üzerinde bir algı yönetim projesi uygulanmaya çalışıldığını söyledi.

Bozalioğlu yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Yandaş medya organlarında yayınlanan anketlerde ve haberlerde MHP tabanının Recep Tayyip Erdoğan’a yönlendiği gibi aslı olmayan yalan haberler çıkmaktadır. Ayrıca fısıltı yoluyla ülkücüler arasında nifak oluşturma gayretleri de gözden kaçmamaktadır. Bu durum onların ne kadar zorda olduğunun bir kanıtıdır” dedi.

“Açıkça Türklük ve milliyetçiliğe mahsurlu, PKK’nın yedek parçası olan çevrelerin bu ipe sapa gelmez ham ve ucube hayali MHP’nin hedefte olduğuna işarettir” diyen Bozalioğlu açıklamasında şunlara yer verdi; “MHP’yi akıllarınca dizayn etme, yön verme, içten içe kemirme fikri taşıyan AKP maşalarına bu fırsat verilmeyecektir

Milliyetçi-Ülkücü Hareket’e kafatasçı, katil, Fatiha bilmeyenler, namaz kılmayanlar, oruç tutmayanlar, ırkçı, faşist, morg bekçisi, vagon, şerefsiz, alçak, adi küfürleriyle hakaretler eden PKK havarisi Recep Tayyip Erdoğan’a en ufak bir destek verilmesi varoluşumuzun inkarıdır.”

Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarının eşit şartlarda yapılmadığına dikkat çeken Bozalioğlu, “Başbakan’ın devletin bütün imkanlarını Cumhurbaşkanı olmak için kullanması, milletin kesesinden seçim masraflarını karşılaması etik kurallara ve insafa uymayan uygulamalardır.

Başbakan’ın emrinde devletin uçakları, helikopterleri, otobüsleri, otomobilleri, valileri, kaymakamları, memurları sıra sıra dizilmiştir” ifadelerine yer verdi.

Bozalioğlu şunlara yer verdi; “Buna karşılık Türk milletinin sesi ve nefesi olmaya aday, büyük bir uzlaşmanın eseri olarak temayüz etmiş Sayın Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu kısıtlı ve dar imkanlarla demokrasi mücadelesini sürdürmektedir.

Sayın İhsanoğlu sadece beş siyasi partinin değil, milli iradenin ortak çatısı, ortak kararıdır.

Sayın İhsanoğlu Türkiye’nin adayı, masumların nidası, mazlumların hamisi, sessiz milyonların tercümanı, kenara itilenlerin rüyası, horlananların davacısı, küçümsenenlerin alacaklısı, Anadolu bozkırlarının çığlığıdır.

Sayın İhsanoğlu siyasi mensubiyet taşımayan, siyasi bir hedefle hareket etmeyen, herkesin ortak görüşünü yansıtma iddiasında olan kaynaştırıcı, birleştirici ve uzlaştırıcı bir Cumhurbaşkanı adayıdır.

Bu nedenle asılsız ve yersiz sözlerle Sayın İhsanoğlu’nu destekleyenlerin şevkini kırmaya, arasını açmaya dönük AKP kumpasına karşı çok hazırlıklı olunacak, hiçbir şekilde aleyhte icra edilen propagandalara aldırış edilmeyecektir.”

Milliyetçi Hareket Partililerin Ekmeleddin İhsanoğlu’nun dimdik arkasında olduğuna dikkat çeken Bozalioğlu, “Allah izin verirse Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alanlara gerekli dersi sandıkta verecektir. Milliyetçi hareket partisinin her ferdi her vatandaşa ulaşarak, Ülkenin durumunu, geleceğini, Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemini vurgulayarak Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy isteyecektir.

Umut ve temenni ediyorum ki, Türk milleti 10 Ağustos’ta adaleti, hakkaniyeti ve beraberliği tercih edecektir.

Aziz milletimiz istikbalini oylayacak; cepheleşmeye, çözülmeye, çürümeye ve dağılmaya karşı muhabbeti, kardeşliği, esenliği, tecrübeyi, huzuru, sakinliği, tavizsiz iradeyi seçecektir” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir