Giresun

İSCEHİSAR GİRESUN ŞEHİTLİĞİ’NDE TÖREN

30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muhabaresi sırasında, Afyonkarahisar İscehisar Doğanlar Köyü’nde şehit olan gönüllü alay askerleri aynı yerde bulunan  Giresun Şehitliği'nde düzenlenen törenle anıldı.  

Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu yaptığı açış konuşmasında, tarihi kahramanlığı yaşatan dedelerimizi ve Giresunluların canları ile vatan toprağına sahip çıkmalarını dünya ya anlatmamız gerektiğini belirterek,  vatan için şehitlerimize koşan ve katkı sağlayan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Giresun Dernekler Federasyonu önceki başkanı ve İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Giresunlu şehitlerin kahramanlık hikâyesinin geçtiği alanın milli park olarak ilan edildiğini, şehitliğin bulunduğu tepeye,  bir Giresun Evi yapılacağını söyledi.

Bu yıl yapılan anma törenlerine katkı sağlayanlara Giresun Federasyonu tarafından plaket verildi. Belediye Başkanı Kerim Aksu adına düzenlenen plaketi Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç belediyenin basın danışmanı Mustafa Öztürk’e verdi.  

Afyonkarahisar Giresun Şehitliğindeki anma törenlerine, Giresun, Bursa, İstanbul dernekleri, belediyeler, belediye başkanları milletvekilleri, İscehisar kaymakamı, belediye başkanı ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Giresun Belediyesi bu yıl yapılan anma törenlerine bir otobüsle merkez mahalle muhtarlarının katılımını sağladı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir