AktüelGiresun

İNSAN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI

İnsan Hakları Evrensel Bildirisinin kabul edilişinin 66. Yıldönümü olarak kutlanan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla Valilik Konferans Salonu’nda bir program düzenlendi. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından programın açılış konuşması İnsan Hakları Kurul Üyesi Av. Ahmet Köksal tarafından yapıldı.2014-1242-5

Ardından günle ilgili bir konuşma yapan Vali Hasan Karahan, “İnsan hakları ihlalleri kamu gücünü kullanan bir birimin kurumun yaptığı ihlaller olarak değerlendiriliyor ama sosyal hayatta bunu bu kadar dar yorumlamamak lazım. Başka alanlarda bir takım ihlaller var, evde koca hakimiyeti, okulda öğretmen. Eğer bunlar bu gücü insan hakları aleyhine kullanıyorsa buda bir hak ihlalidir” dedi.

Konuşmaların ardından Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Betül Karagöz Yerdelen “Günümüzde İnsan Hakları” konulu konferans verdi. İnsan hakları konusunda epeyi yol kat edildiğini belirten Yerdelen, bunun yeterli olup olmadığının irdelenmesi gerektiğini söyledi.

2014-1242-9

Yerdelen’e konferansının sonunda Vali Karahan tarafından günün anısına teşekkür plaketi verildi.

Program sonunda ilimiz merkez ilçedeki okullarda düzenlenen İnsan Hakları temalı resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere belge ve ödülleri Sayın Valimiz Hasan Karahan, Vali Yardımcısı Yüksel Çelik ve İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy tarafından verildi.

Programa Vali Karahan’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, İl Jandarma Komutanı  Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, daire müdürleri, İnsan Hakları Kurul Üyeleri ve davetliler katıldı.2014-1242-3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir