Giresun

İNCE, AKP’YE İNCE İNCE VURDU

 

CHP’nin düzenlediği yürüyüşe katılmak üzere Giresun'a gelen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Erdoğan’ı kastederek, ‘"Beş gün sonra Türkiye'de artık yolsuzluk, diktatörlük, iftira, yalan, 'alo Fatih' düzeninin yıkılışına beraber tanıklık edeceğiz. O uzun adamdan 30 Mart’ta hep beraber kurutulacağız” dedi.

 

DSC_4753

 

İnce,  CHP'li Belediye Başkanı Kerim Aksu, İl Başkanı Eşref Karaibrahim ve yaklaşık 2 bin kişi ile birlikte Debboy mevkiinden Gazi Caddesi ve Atatatük meydanına yürüdü.   

CANİKLİ VE  CAN MARTTA GELEN TURİST.GİBİLER. İTHAL ADAYA OY YOK, BU ŞEHRİN BU ŞEHRİN ÇOCUKLARINA İHTİYACI VAR”

DSC_4761

Yürüyüş sonunda meydanda toplanan partililere önce Kerim Aksu hitap etti. AKP’yi çirkin politika yapmakla suçlayan Aksu, “Her türlü ahlaksızca propagandayı yapıyorlar. Ama biz onların bu ahlaksız seçim propagandalarıyla yarışmayacağız. Herkes onların ne malolduğunu biliyor. Biz Pazar günü gene bu meydanda olacağız ama onlar bu şehirde olmayacaklar” dedi.

AKP Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli’ye ‘turist’ diyen Başkan Aksu, “onlar mart ayında gelen turistler. Sayın Canikli seçimden seçime geliyor” diye konuştu.
AKP adayı Yılmaz Can’ı da eleştiren Aksu, “Rektör adayı oldu 2 

oy aldı, şimdi geldi 30 bin oy istemeye geldi, Yok öyle yağma.İthal adaylara oy yok. Bu şehrin şehrin çocuklarına ihtiyacı var” ifadesinde bulundu.  

Kerim Aksu sözlerini, "çaldı çırptı diyemiyorlar. Sadece hizmetlerimi eleştiriyorlar. 52 tane müfettiş gönderdiler, hepsinden aklandım. Başım dik. Bunlara taviz veren, baş eğen bunlardan beter olsun" diye bitirdi. 

Ardından konuşan Muharrem İnce, AKP’ye ve Başbakan Erdoğan’a yüklendi. İnce, "Bunlar bizim çocuklarımıza toma ile saldırıyor, kendi çocuklarına tomarla dolar veriyor. Bunlar mücahitti müteahhit oldu, şimdi de her şeye müsait oldular" dedi.

DSC_4779

  İNCE:UZUN ADAMDAN KURTULACAĞIZ

Muharrenm İnce şunları söyledi: "Bu uzun adam 6 aydır meclise gelmedi. Ben ona şöyle diyorum; meclise gelemedi, meydanlarda gürledi. Kutuların suçunu savcılara yükledi. Besmele ile başladı, insanları dışladı. Küçücük çocukları tomalarla haşladı. Yandaşları kefenlere büründü ama 30 Mart'ın sonunda Yüce Divan göründü. Bu uzun adamdan hep beraber kurtulacağız."

Başbakan Erdoğan'ın seçimi erteletmek için Suriye ile  savaş çıkarmaya çalıştığını iddia eden İnce, " Seçimden korktuğu için de Suriye ile savaşa girmenin, seçimi ertelemenin bir yolunu arıyor. Şu anda düşündüğü bu. Yani çocuğunun birine bedelli askerlik yaptıracak, öbürüne çürük raporu alacak, Giresunlu fukara Ahmet amcanın çocuğu da gidecek Suriye'ye savaşa" diye konuştu. 

Konuşmasından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İnce, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın avukatının CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında asılsız iddialarda bulunduğu gerekçesiyle dava açılacağı yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine, " "Biz demirden korksaydık trene binmezdik, davadan korksaydık siyaset yapmazdık” dedi. CHP Gurup Başkan Vekili Muharrem İnce, şunları kaydetti:

"Yani sadece 700 bin liralık saat değil 27 defa da 52 milyon dolar rüşvet diye de fezleke var, onları, o fezlekeleri düzgünce okusun. Hani milletten sakladıkları yetmiyormuş gibi milletvekillerinden sakladıkları fezlekeler var ya,Zafer Çağlayan onları okusun, ondan sonra eğer içinde biraz vicdan kırıntısı varsa, biraz ahlaktan nasibini almışsa, biraz siyasette etik biliyorsa, biraz şeffaflık biliyorsa, batıyı o kadar gezmiş biri olarak batı ülkelerini azıcık biliyorsa, o fezlekeyi okuduktan sonra Genel Başkanımıza dava açıp açmama hakkını kendisi düşünsün."

Partinin yöneticileri olarak nerede başarılı, nerede başarısız olduklarını bildiklerini belirten İnce, şöyle dedi:

"Giresun'da çok başarılı olduğumuzu biliyoruz. Belediye başkan adayımızın sadece Cumhuriyet Halk Partililerin değil bütün Giresunluların yüzde 100'ünün belediye başkanı olması için var gücüyle çalıştığını biliyoruz. İnşallah bu seçimden sonra yapılacak bir erken seçimde biz buraya milletvekili olarak değil de bakan olarak da geleceğiz, merak etmeyin. Önce 30 Mart'ta bu haramzadelerin ipliğini pazara çıkaralım, bir kolunu kanadını önce bir kıralım."

 “MELİK GÖKÇEK’İN KALİBRESİ DÜŞÜK”

İnce, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in CHP lideri Kılıçdaroğlu, mhp lideri bahçeli ve bazı büyükşehir belediye başkan adaylarına suikast yapılacağı  yönündeki iddiasını da, "O ciddiye alınacak bir adam değil. Melih Gökçek benim ayarımda adam değil. Kalibresi düşük, ona cevap veremem" diye yanıtladı. İnce, daha sonra Ordu'ya gitti

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir