logo

reklam
15 Ocak 2016

İMZACI O AKADEMİSYEN DE AÇIĞA ALINDI

Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin yayımladığı ve devleti katliam yapmakla suçlayan bildiride imzası bulunan akademisyenlere Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın suçlamaları ve YÖK'e yaptığı çağrılar sonuç verdi. Akademisyenler hakkında birer birer idari ve adli soruşturmalar açılıyor ve çoğu da görevlerinden uzaklaştırılıyor. 

İmzacı akademisyenlerden Giresun Üniversitesi'nde görevli bir doçent de Rektörlük tarafından başlatılan soruşturma kapsamında açığa alındı. Akademisyenin hangi gerekçelerle bildiriye imza attığı ve soruşturma kapsamında ne tür bir savunma yaptığı konusunda bilgi alınamadı. 

Giresun Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verildi: “PKK terör örgütüne karşı yürütülen operasyonları ’katliam’ olarak nitelendiren ve teröre destek amaçlı yayınlanan bildiri kapsamında üniversitemizce ivedilikle soruşturma başlatılmış ve Yükseköğretim Kurumları Yönetici, Öğretim Elemanı ve Memurları Disiplin Yönetmeliği’nin 26. Maddesi uyarınca görevden uzaklaştırılma kararı alınmıştır” denildi.PKK terör örgütüne karşı yürütülen operasyonları “katliam” olarak nitelendiren ve teröre destek amaçlı yayınlanan bildiri kapsamında üniversitemizce ivedilikle soruşturma başlatılmış ve Yükseköğretim Kurumları Yönetici, Öğretim Elemanı ve Memurları Disiplin Yönetmeliği’nin 26. Maddesi uyarınca görevden uzaklaştırılma kararı alınmıştır.   

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?