Giresun

İmamoğlu: “Bir kişiyi evine gönderir, mutlu oluruz”…

İBB’nin katkılarıyla yapımı tamamlanan  “Tirebolu Meydan Düzenleme Projesi”, törenle halkın kullanımına açıldı. Törene CHP Genel Başkanı Seyit Torun, Giresun milletvekili Necati Tığlı, Trabzon milletvekili Ahmet Kaya ve kalabalık bir davetli ve halk topluluğu katıldı. 

Ekrem İmamoğlu tören öncesinde belediye başkanı Burhan Takır’ı makamında ziyaret ederek ilçe ve hizmetleri hakkında bilgi aldı. Takır İmamoğlu’na projelerine katkıları nedeniyle plaket sundu.

HABERİN GÖRÜNTÜSÜ İÇİN TIKLAYIN

Tirebolu Belediye Başkanı Takır’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen İmamoğlu,  “Çözmemiz gereken, konuşmamız gereken, mücadele etmemiz gereken bir memleket meselesi var. Onun için de geldim. Biliyorsunuz; bu ülkede, mahkeme yoluyla her şeyin sahibinin kendisi olduğunu zanneden bir irade tarafından, yargıyı hükümetin silahı gibi kullanarak, milletin iradesine darbe vurmaya çalışan, yok saymaya çalışan bir akılla mücadele ediyoruz. Size onları şikayet etmeye geldim. Kendilerini milletin üstünde görüyorlar. Bu ülkenin, sanki bir kabile ülkesi olduğunu zannediyorlar. Aslında bu ülkeye çok büyük zarar veriyorlar. Hukukun üstünlüğü ilkesini çiğniyorlar. Milli iradeyi yok sayıyorlar. Onlara bir şeyi hatırlatmamız lazım: Bu ülkede yüz yıldan daha fazladır bir söz geçerlidir. Bu söz, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı andan itibaren geçerlidir. Amasya’dan Erzurum’a, Sivas’tan Ankara’ya taşıdığı değerlerle; ‘Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir’ demiştir. İşte biz, onlara Cumhuriyet’i hatırlatacağız.” dedi.

“EŞİTSİZLİĞE, ADALETSİZLİĞE TAHAMMÜL KALMADI”

“O yüzden mahkemeden çıkmış olsa da o karar yanlıştır. O kararı reddediyoruz. O kararı milletimiz reddediyor. Hiçbir vicdan kabul etmiyor. Bunun partisi yok.” diyen Başkan İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “O bakımdan biz, sizin o kararlılığınızla, bu bir avuç insanın çarpık düzenini bo-za-ca-ğız. Bir kişiyi evine göndeririz, 86 milyon insanımızı mutlu ederiz. Bu kadar basit. Çünkü, bu milletin eşitsizliğe tahammülü kalmadı. Siyaset adı altında milleti birbirine düşman ediyorlar. Hukuksuzluk Giresun’daysa, karşısında duracağız. İstanbul’daysa, karşısında duracağız. Mardin’deyse, orada da karşısında duracağız. Diyarbakır’daysa, orada da karşısında duracağız. Benim hukuksuzluktan, adaletsizlikten tek bir vatandaşımın dahi canı yanmayacak.”

Tören projenin açılış kurdelesının kesilmesiyle sona erdi. Tirebolu halkı Ekrem İmamoğlu’na alana girişi ve çıkışı sırasında yoğun bir ilgi ve sevgi gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir