GiresunManşet Üstü

İLK SAHUR BU GECE…

28 Haziran / 27 Temmuz 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olan mübarek Ramazan ayı, bu gece ilk sahurla başlıyor. Giresun’da sahur saat 2:48’te bitecek, yarın akşam i ilk iftar saat 20:11’de yapılacak. Ramazan’ın ilk günü 17 saat 23 dakika boyunca oruçlu kalacak olan vatandaşlar Ramazan’ın son günü olan 27 Temmuz Pazar günü ise 16 saat 35 dakika oruçlu kalacaklar.
Öte yandan Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, halkın huzurunu sağlamak için ramazan boyunca alınacak ek önlemleri açıkladı.
Emniyetten yapılan açıkalamada, “Giresunluların Ramazan ayını huzur içerisinde geçirilmelerini, ibadetlerini rahat ve güven ortamında yapabilmelerini temin amacıyla, özellikle teravih namazı saatleri ile şehrin büyük camilerinde, vatandaşların iftar sonrasında yoğunlukta bulunacakları yerlerde tedbir alınacağını ifade eden Öztürk, “Cumhuriyet Parkı, Atatürk Parkı, Debboy Mevkii, Bulancak Durağı Kavşağı, Malpazarı Kavşağı, Keşap Durağı ve Tabaklar Geçidi Mevkii civarında alınacak gerekli emniyet tedbirleri ile şehrimizin ana arterleri ve önemli kavşaklarında trafik tedbiri planlanmıştır. Tedbirlerde 25 motorize ekip ve 80 personel görevlendirilmiştir” denildi.
Giresun Belediye Encümeni’nce alınan karar doğrultusunda, Ramazan ayı boyunca sahura kadar açık kalmalarına izin verilen kahvehane, çay ocağı ve internet kafelere yönelik yasadışı konularla mücadele kapsamında sivil ekiplerin kontrollere ağırlık vereceğini ifade eden Öztürk güvenlik önlemlerini artıracaklarını söyledi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir