GiresunManşet Üstü

İLK PROJE AÇIKLAYAN ADAY ORHAN ERZURUM

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Dr. Orhan Erzurum , belediye başkanı seçilmesi halinde uygulayacağı projelerden en önemlilerinden ikisini düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı: Çevre Katı Atık Dönüşüm Projesi ve Deppoy Belediye Kültür Sanat Donatı Alanı Projesi…

‘Üretken belediyecilik’ vizyonuyla yola çıktıklarını söyleyen Erzurum, “Kentlilik bilincini geliştirterek, çağdaş dünyanın gerekliliklerine göre hizmet anlayışını biçimlendiren, yenileyen ve bu anlayışla halka hizmeti benimseyen, hizmet yaparken hakkı ve hukuku ön planda tutan, kimseyi ötekileştirmeyen adil ve eşitlikçi çalışmayı ibadet kabul eden, hizmette hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, sadece halka hizmete odaklanan bir belediyecilik ”ilkesiyle hareket edeceğiz ”dedi.

ÇÖP VE DEPPOY PROJESİ…

Çöp tesisinden enerji ve gübre elde ederek bütçe oluşturacaklarını söyleyen MHP Adayı Erzurum, Deppoy semtinde hayata geçirecekleri ve 3.5 milyon liraya malolan bir diğer projesi ile kentin otopark ve trafik sorunun çözüleceğini iddia etti.

MHP Adayı Erzurum, önümüzdeki hafta da Keşap Durağı Projesini de açıklayacaklarını söyledi.

Giresun'a hizmet etmek istediğini kaydeden Erzurum, "Vatan sevgisi, millete hizmetin en büyük gücüdür. Bu sevginin en iyi gösterileceği zeminlerden birisi de hiç şüphesiz yerel yönetimlerdir. Bizler de bu anlayışla yaklaşık 3 ay önce Belediye Başkan adaylığımızı açıklayıp Giresun'a hizmet için yola çıkmıştık. 3 aydır çalışmalarımız, temaslarımız, fikir alış-verişlerimiz ve ziyaretlerimiz devam etmektedir" dedi.DSC_0918

“HAKKI, HUKUKU ÖN PLANDA TUTACAĞIZ”

Erzurum, Giresun Belediyesini kazanması durumunda, kentlilik bilincini geliştirterek, çağdaş dünyanın gerekliliklerine göre hizmet anlayışını biçimlendiren, yenileyen ve bu anlayışla halka hizmeti benimseyen bir belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Çalışmayı ibadet kabul eden, hizmette hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, sadece halka hizmete odaklanan bir belediyecilik düşüncesiyle Giresun halkı için mücadele etmek hedefimiz. Hizmet yaparken hakkı ve hukuku ön planda tutan, kimseyi ötekileştirmeyen adil ve eşitlikçi anlayışı güdeceğiz. Plan, proje ve hizmetlerinin tüm safhalarını ayrıntılarıyla, kent sakinleriyle paylaşan, onlarla sürekli iletişim içinde olan ve onlardan gelecek geri bildirimleri gelişme aracı olarak sayacağız." 

Orhan Erzurum, yaptığı konuşmada, “Kentimizin en büyük problemlerinden biri olan ve yıllardır halledilemeyen çöp projesi, daha doğrusu çöp fabrikası Bu projeye bağlı olarak çöp dağı alanının turizm ve sosyal tesis alanı yapacağız. Bu proje için belediye bütçesinden para çıkmayacak, tersine gelir elde edeceğiz Tesiste enerji ve organik tarım için gübre elde edilecek” dedi.

Erzurum,“Benzer projeler Keşap Durağı ve Mal pazarı mevkiinde yapılacak. Bu otoparklara yakın yerlerdeki yol kenarı parkları kalkacak. Otoparklar ucuz olacak. Geliri de Giresunspor’ a bırakılacak” diye konuştu.

Toplantıya İl Başkanı Ozan Köymen ve MKYK Üyesi İsmail Bozalioğlu ve parti yöneticileri katıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir