Eğitim

“İLK ADIMDA DOST ELİ”

Giresun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü  “İlk Adımda Dost Eli” projesi başarıyla uygulandığı açıklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında geçtiğimiz hafta başlayan kayıtlar sırasında ilimize gelen öğrenci ve velilerine yönelik olarak danışma ve bilgilendirme stantları oluşturuldu ve görevliler tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu. Görevliler öğrenci ve ailelerine karşılaşabilecekleri sorunlarla ilgili ve  her türlü taleplerine yönelik  bilgilendirme çalışmaları yaptı ve ayrıca hazırlanan broşür ve kartvizitler dağıttı.

Açıklamada, 2-6 Eylül tarihleri arasındaki kayıt döneminde otogarda karşılanarak kayıt merkezine getirilen  7150 öğrenci ve ailesine görevlendirilen 15 personel ile birlikte  hizmet verildiği belirtildi.  

Emniyet Müdürlüğü açıklamasında,  “lk Adımda Dost Eli” projesinin amacının üniversite öğrencilerimizin ülkemize yararlı birey olarak yetişmesinin sağlanması, çocuklarımızın gelişimlerinin sağlıklı yaşam şartları içinde tamamlamaları, yüksek öğretim kurumlarında muhtemel şiddet olaylarının önlenmesi, özgür ve güvenli ortamda eğitim sağlanabilmesi amacıyla başlatıldığı vurgulandı.  

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir