logo

reklam

SELAMİ ÇELEBİ’NİN FAKÜLTE SEVİNCİ

İLİM İÇİN DAHA DA İLERİ.. 

Deneyimlindei gazeteci mesleğin duayyenlerinden sayılan Selami Çelebi, Giresun Üniversitesi'nin Bakanlar Kurulu kararıyla kurulan Turizm Fakültesi sevincini okuyucularıyla paylaştı.İşte Çelebi'nin o yazısı….

Yazmayım, diyorum, ama memleketime yapılan hizmetleri görmemezlikten gelmek, bana yakışmaz ilkemden hareketle, gelişmeleri sizlere aksetmeden geçemeyeceğim.

Hani, deyim yerindeyse, eline kalemi alan ya da bir topluluğa karşı konuşma yapan herkes, şöyle başlar sözlerine; “ Giresun’a bir çivi çakanın her daim yanında olmuşuzdur”

Bende bu fasıldan hareketle aynı duygularla, haberi yapan Ufuk Kekül arkadaşımın çizgilerinden esinlenerek bu köşemi sizlere vakfetmek istedim.

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sayın Aygün Attar, göreve geldiği günden bu yana ilimize yöremize Karadeniz’e, ilme ve teknolojiye bir şeyler kazandırmanın gayreti içinde olmuştur.

Ha, bu bazılarını, birilerini, onu sevmeyen ya da sevmek istemeyenleri pek ala memnun etmeyebilir.

Normaldir.

Herkes, aynı bahçede olan çiçeklerin tamamını sevemez.

Kimileri gül, kimileri kaktüsten hoşlanır.

Bu da normal.

Ama, kendi hoşlarına gidenleri asla eleştirmekte istemezler.

Onlara “tu kaka” diyemezler.

Mutla bir durumu vardır bu türlerin.

Önemli değil.

Ben bildiğim yoldan yürüdüm, yürümeye de devam ederim.

İyi bir gelişme..

Giresun Üniversitesinin yeni bir atılımı daha gerçekleşti.

Turizm fakültesinin kuruluş kararı bakanlar tarafından onaylandı.

Hayırlı olsun.

Rektörümüz Sayın Attar,yönetimindeki  üniversitemiz bir adım daha ileri attı.

6 yılda 7 fakülte kuran bilim yuvamız, Attar hocamızın bir yıllık görev döneminde kurulan 3 fakülte ilavesiyle, fakülte sayısını 10’a ulaştırdı.

Küçük bir rakamı bu?

Son bir yılda,İslami İlimler Fakültesi, Turizm Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi açma kararı alarak, Giresun Üniversitesinin akademik ünite sayısını çoğaltan Üniversite yönetimi, yoluna başarı ile devam ediyor.

Rabbim doğruların ve bu ülkeye bir çivi çakmak isteyenlerin her daim yanındadır düşüncelerimle, başta Rektör Prof.Dr.SayınAygün Attar hocamızı ve yönetimini kutluyorum.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GİRESUN’A KİMLER İHANET EDİYOR?!

  05 Aralık 2017 Giresun, Köşe yazıları

  “Giresun’un tam ortasında yükselen ucube binanın yapımına kim ya da kimler izin verdiyse Giresun’a ihanet etmişlerdir.”  “Yüksek binalar gelişmişliğin değil bencilliğin ve gericiliğin sembolüdür”  Tevfik KARA MAYIS 2017’de memlekete gittiğimde bir de Giresunspor’un bir maçını izleyeyim dedim ve stadyuma girdim. Basın tribününde yerimi aldım. Aldım almasına da karşımda kibrit kutusu gibi yükselen  u...
 • RIZA OLAYI…

  19 Kasım 2017 Köşe yazıları

  Aralarında organize kirli ilişkiler olduğu yönünde ciddi iddialar olan bu kişileri 'ucu nereye giderse gitsin' eğer biz yargılasaydık, muteber kişi kabul edip aklamasaydık her şey farklı olurdu... Örneğin ABD'nin bu kişiler üzerinden elde ettiği istihbari bilgileri tehdite dönüştürmesine, ülkemize dönük emperyalist projelerini uygulatmak için uyguladığı baskılara ve onursuzlaştırmaya boyun eğmezdik.  Koskoca Türkiye Cumhuriyeti, köklü bir dışiş...
 • SUÇSUZLUK VE CEZASI

  14 Ekim 2017 Köşe yazıları

  İçeriğine girmeyeceğim. Özeti şu… Nurettin Canikli’nin Fetullah Gülen’e ABD’de oturum izini alması için açılan davanın duruşmasında bir gurup milletvekili ile birlikte kefil olması, FETÖ’den aranan bir şahısa ait AKP il binasına 15 Temmuz sonrası Canikli’nin ve Cumhurbaşkanının pankartının asılmasına ilişkin yaptığım iki haber nedeniyle hakkımda açılan dava sonuçlandı.   Herkes yapmıştı, ulusal, yerel medya... Ama dava bana açıldı.  ...
 • SAHİLE GEL SAHİLE!..

  09 Ekim 2017 Köşe yazıları

  “Bizi yok edecekler şunlardır: İlkesiz siyaset; vicdanı sollayan eğlence; çalışmadan zenginlik; bilgili ama karaktersiz insanlar; ahlâktan yoksun bir iş dünyası; insan sevgisini alt plana itmiş bilim; özveriden yoksun bir din anlayışı” (Mahatma Gandhi) ÖNCELİKLE  merhum Hasan Ali Tütüncü’nün vefatıyla boşan AK Parti Giresun İl Başkanlığına seçilen Av. Aytekin Şenlikoğlu’nu tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Ancak ş&oum...