Aktüel

İDAM EDİLEN MOLLA İÇİN NAMAZ…

Bangladeş Hükümeti tarafından İdam edilen  Cemaati İslami Hareketinin Genel Sekreteri Abdülkadir Molla için Anaolu Gençlik Derneği ve bazı sivil toplum kuruluşları (Stk) üyelerinden oluşan kalabalık, Hacı Miktat Camii'nde öğle namazına müteakip gıyabi cenaze namazı kıldı.

Namaz sonrası ortak basın açıklamasını okuyan Memur- Sen Giresun İl Temsilcisi Mehmet Kartal, Abdülkadir Molla'nın idamıyla, Hz. Hüseyin'le başlayan siyasi cinayet ve idamlara son bir halka daha eklendiğini söyledi.

Kartal, "O, inancı için zalimlerden imdat beklememiş, 'Bana kulluk et dediler, ben de asın dedim' diyecek kadar davasına bağlı bir yiğitti. Andulkadir Molla ölümsüzdür. Çünkü şehitler ölmez. Onu idam edenleri ne tarih, ne de vicdanlar affetmeyecek. Mollanın ölüsü bile zalimlerin kabusu olmaya devam edecektir" dedi.

"Bu idam cezası hertürlü hukuksuzluğu bünyesinde barındıran garip, ilkel bir hukuk sisteminin ürünüdür" diyen Kartal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Daha 15 günlük af isteme süresi varken önce asıp sonra yargılamaya devam edecek kadar gözleri kararmış bir oligarşinin kurbanını selamlıyoruz. Abdulkadir Molla, yolumuzu aydınlatan ışıktır. Kardeşlerimizi Allah'a yolcu ederken şehadetinin mübarek olmasını diliyoruz"

Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Murat Yüksel ise yaptığı basın açıkkamasında, Ak Parti’ye şu çağrıyı yaptı: “Bangladeş’te bu infaz gerçekleşirken Türkiye’nin etkisiz açıklamalar yapması kabul edilemez. Sayın Başbakan’a ve Sayın Dışişleri Bakanı’na düşen bundan sonraki süreçte Bangladeş Hükümetine karşı daha net ve sert adımlar atarak ülkemizin ve halkımızın onurunu çiğnetmemelidirler. Bangladeş Elçisi sabahı beklemeden pervaneli bir kargo uçağı ile derhal sınır dışı edilmelidir.  Her platformda Bangladeş Hükümetini yalnız bırakacak adımlar atılmalıdır.  Hiçbir zaman şiddet olaylarına karışmamış olan Cemaat-i İslami’nin lider kadrosu tüm İslam Ülkelerinde Müslümanlar tarafından yakından tanınmakta ve sevilmekte iken bu insanlara karşı yürütülen kıyıma en sert tepkiler gösterilmelidir”.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir