EğitimGiresunManşet Üstü

HÜSEYİN HÜSNÜ TEKIŞIK EĞİTİM GÜNLERİ SONA ERDİ 

 

II. Geleneksel Hüseyin Hüsnü Tekışık Eğitim günleri kapanış programı ile sona erdi. Güre yerleşkesindeki törene, Rektör Prof.Dr. Aygün Attar, üniversitenin akademik ve idari personeli, öğrenciler ve Işık ailesini temsilen Işıl Tekışık  Karabıyık da katıldı.


 

DSC_5736


 

Eğitim Günleri Koordinatörü ve Hüseyin Hüsnü Tekışık Eğitim Fakültesi Dekanı Yard. Sayın Doç. Dr. Sedat Maden, törenin açılış konuşmasında, 16 Marttan bu yana yapılan etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Ardından konuşan Rektör Attar, kendisinin yoğun bir program nedeniyle Ankara’da olduğunu hatırlatarak, “önceki gün öğrenci konseyi öncülüğünde STK’ların da katılımıyla yapılan Çanakkale Zaferinin 100. yılı  yürüyüşü ve  Giresun Üniversitesi tarafından yapılan etkinlikler, haftaya damgasını vurdu Şehitlerimiz için kaleye yapılan yürüyüş basında etki ve ses getirmiştir. Onur ve gurur duydum. Çanakkale şehitlerini bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

DSC_5731REKTÖR ATTAR:TEKIŞIK İSMİ IŞIK OLARAK YAŞAYACAK
Hüseyin Hüsnü Tekışık Eğitim Günleri’ni başarılı bir şekilde bir şekilde sürdüğünü belirterek, emeği geçenlere teşekkür eden Rektör, “Giresun değerlerine sahip çıkıyor projesi”nin bir sonucu olan bu proje de ah de vefanın bir örneğidir. Eğitim doğumdan ölüme kadar ayrılmaz bir parçamızdır. Hüseyin Hüsnü Tekışık ismi’de bir Işık olarak Giresun Üniversitesi’yle yaşamaya devam edecektir. Sadece Kütüphane’nin ve Eğitim Fakültesinin ismi olarak değil, geleneksel hale gelen bu günlerle de Işık olmaya devam edecektir. Bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyoruz” Baharın müjdecisi, tabiatın yeniden canlanışı olan Türk Dünyasının en eski geleneklerinden Nevruz bayramınız kutlu ve mübarek olsun” diye konuştu.

DSC_5734


 

Sahneye davet edilen ancak göz yaşları arasında güçlükle konuşan Işıl Tekışık Karabıyık da babası adıyla düzenlenen etkinliklerin kendisi ve ailesini çok mutlu ettiğini söyledi ve Rektör Prof. Dr. Aygün Attar ve akademisyenlere teşekkür etti.

 

DSC_5729Konuşmaların ardından Rektör Attar, Merhum  Hüseyin Hüsnü Tekışık’ın kızı Işıl’a etkinlik kapsamında sergilenen tablo hediye etti.DSC_5744

Program sonunda, proje yarışmalarında dereceye giren ilköğretim okulu öğrencileri görsel projelerini sundular.  Öğrencilere ödül ve hediyeleri Rektör ve Tekışık tarafından verildi.

DSC_5749


program, Anadolu Kültür İzleri Topluluğu tarafından verilen konser ve teşekkür belgelerinin dağıtımı ile sona erdi.cats

Fuaye salonunda verilen kapanış kokteyli sırasında, Karadeniz Sosyal Bilimler Dergisi “Hüseyin Hüsnü Tekışık Özel Sayısı”nın da tanıtım ve dağıtımı gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir