GiresunManşet Üstü

HURŞİT YÜKSEL’E AK PARTİ’DEN TEPKİ…

Giresun Eski Belediye Başkanı Hurşit Yüksel’in “Ak Parti Düşmanı” ilan ettiği Giresun Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Kıran,  “Ben Ak Parti üyesi ve Belediye Meclis üyesi olmaktan onur ve şeref duyuyorum ,  her zaman da onur duymaya devam edeceğim” dedi.
Yazılı bir açıklama yapan Kıran, Yüksel’in tepki göstermesine neden olan konunun kendisinin Hekim Süt İşletme Müdürlüğü yaptığı dönemden kaldığını, fabrika arazisinden geçen yolla ilgili olduğunu hatırlattı.

Yüksel’e yolun 25 metre olarak değil de 17 metre olarak geçmesini talep ettiklerini, çünkü Çıtlakkale ile Güre arasındaki ölçünün bu olduğunu,aksi halde fabrikanın kapanacağını söylediklerini belirten Kıran, “Ben çalıştığım ve ekmek yediğim fabrikanın ayakta kalması üretime devam etmesi için onurlu bir mücadele verdim. İstişare edecek bütün yolları kapatınca bu konuyu kamuoyu ile paylaşarak Hurşit Yüksel’i Giresun halkına şikayet ettim.

İstihdam sağlayan ekonomiye katma değer yaratan kurumların ayakta kalması adına bugün de olsa yine aynı şeyi yaparım. Hurşit Yüksel’i eleştirmek, istihdam sağlayan kurumu savunmak ne zamandan beri Ak parti düşmanlığı olmaktadır” diye sordu.

Mali Müşavir Mehmet Kıran açıklamasında şunları söyledi: Güney çevre yolu olarak planlanan bu yolun başlangıcı Güre mevkiidir. Güre’ye bu plan dahilinde eni  17 mt olan köprü de yapılmıştır. Güre den fabrika sahasına kadar 17 mt eni olan yol, fabrika sahasından 25 mt olarak imara işlenmiştir. Hatta Düzenleme Ortaklık Payından ( Dop) arta kalan kısımda hazineye verilmiştir. Kurumun Müdürü olarak Sayın Başkandan yolun 17 mt olarak planlanmasını talep etmiştik. Bu uygulamanın fabrikayı kapatmaya kadar gideceğini kendisine anlatmaya çalıştık. Ancak her zamanki gibi ben yaptım oldu anlayışıyla Fabrikaya tebligat göndererek 10 gün içerisinde fabrika sahasını boşaltmamızı yolu açacağını söyledi.

Mehmet Kıran şunları söyledi: “Hurşit Bey, açıklamasında içinde bulunduğum AK Parti Belediye Meclis üyelerini eleştiriyor, muhalefet yapmadığımızı, CHP’li meclis üyelerinin kendisine çok muhalefet ettiğini söylüyor.  Kendisi geçmişi çok çabuk unutmuş. Belediye başkanlığı döneminde kendisi Ak parti meclis üyeleri ile sürekli basına da yansıyan tartışmalar yaşamış, hatta bazı AK Parti belediye meclis üyelerinin kendisini sürekli mecliste sıkıştırıp zor durumda bıraktıklarını, kendisinin elini bağlatarak belediyeden çıkartacağız diyen belediye meclis üyesi olduğunu bizzat kendisi basına ifade etmiştir. Nitekim AK Parti asil belediye meclis üyeleri istifa etmiş ve son yedek meclis üyesine kadar meclise davet etmek zorunda kalmıştır. Bundan dolayı da hayati önem taşıyan konuların kararlarını CHP li meclis üyelerinin desteğiyle almıştır. Hatta kesin hesap oylamasında CHP meclis üyeleri destek vermeseydi başkanlıktan düşüyordu. Adama sormazlar mı ey başkan  bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Hem CHP’nin desteği ile mecliste çalışmak zorunda kalacaksın,  hem de 4,5 yıldan beri CHP’li başkana her açıdan sıkıştıran, muhalefet eden biz belediye meclis üyelerine eleştiri yapacaksın. Bu geçmişi unutmaktır. Bu geçmişte yapılan hatalardan ders almayıp o hata sahiplerinin suçunu bugüne yüklemektir. Amacını anlamış değiliz. Bunun takdirini  kamuoyuna bırakıyorum”.

 

Bir yorum

  1. Giresun’a yatırımdan ziyade hizmet eden Öner HEKİM gibi kaç tane iş adamı vardır. İnşallah Hekim Süt daha iyi yerlerde olacaktır. Hizmetin siyasi markası olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir