Aktüel

HİZMET-İŞ İL BAŞKANLIĞINA ABDULLAH KAYGUSUZ GETİRİLDİ

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Giresun İl Başkanlığına Giresun Belediyesinde görev yapan Abdullah Kaygusuz getirildi. Sendikanın başkan yardımcılıklarına ise Davut Yıldız ve Şenel Şardağ oldu.
Başkan Kaygusuz yaptığı açıklamada, temel hedeflerinin sendika üyelerinin haklarını korumak ve daha iyi çalışma şartlarını elde etmek olduğunu söyledi.
Ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan gelişimin kaçınılmaz olduğuna vurgu yapan Kaygusuz, bu gelişim esnasında işçinin güçlü kalması gerektiğini ifade ederek: “Beni bu göreve layık gören Genel Başkanımız Mahmut Arslan’a, Genel Başkan Yardımcılarımız Hüseyin Öz, Mehmet Keskin ve Halil Özdemir’e, genel merkezimize ve dava arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Örgütlenmede Hak-İş’e bağlı her sendikanın yanında ve hizmetinde olacağız. Bu zor ama bir o kadarda onurlu bir görev. Bu görevi en iyi şekilde yapacağıma inanıyorum. Hak ararken kimsenin hakkına girmeyeceğimize, üyelerimizin daha iyi şartlarda çalışması için elimizden geleni ardımızı koymayacağımıza söz veriyorum” diye konuştu.
Sendika üyelerinin maddi ve manevi imkânlarını yükselteceklerini bildiren Başkan Kaygusuz: “Birey, işçi güçlü olsun istiyoruz. Bireylerin etkinlikleri ve yetkinlikleri gelişsin istiyoruz. Türkiye’yi sosyal ağlarla, mesleki eğitim modelleriyle örelim istiyoruz. Bireylerimizin önündeki seçenekleri, imkânları artırarak güçlü bir gelişim sağlayalım istiyoruz. İnşallah bu amaçla girişimlerimiz olacak” diyerek sözlerini şu şekilde tamamladı:
“Sendikal mücadelemizde, ilkeli, sorumlu, sendikacılık anlayışımızdan asla sapmıyoruz. Birbirimizi ve ilkelerimizi sahiplenerek, işçi hareketinin ‘güçlü, farklı ve özgün’ sesi olmak, sivil ve demokratik bir kitle örgütü olmanın farkında, değişime açık, aklı ve bilgiyi, duygu ve sezgiyi doğru kullanan yenilikçi bir anlayışın öncüsü olmak iddiasındayız. Slogancılığı, şablonculuğu, konjonktüre göre pozisyon tutma kolaycılığını, alışkanlıkları ve ezberleri her fırsatta sorgulamaya ve gerektiğinde cesaretle reddetmeye özen gösteriyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir