GiresunManşet Üstü

HEMŞERİMİZ GANİRE PAŞAYEVA’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görev yapan milletvekillerine örnek olması gereken davranış Azervaycan'dan geldi. Tarihin her döneminde, özellikle kurtuluş savaşında zaferde ve Cumhuriyetin kuruluşunda maddi ve manevi katkılarıyla payı olan ve hep acımızı acıları bilen dost ve kardeş ülke Azerbaycan, Soma'da yaşanan facia sonrasında da Türkiye'nin yanında olduğunu gösterdi.
GİRESUN'UN HEMŞERİSİ GANİRE PAŞAYEVA KAMPANYA BAŞLATTI 

Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Giresun'un Fahri Hemşerisi Genire Paşayeva, Manisa Soma’da yaşanan ve 301 işçinin hayatını kaybettiği  maden faciasına kayıtsız kalamayarak, milletvekili aylığını Kızılay cemiyetine bağışladığını açıkladı.

Paşayeva, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında,diğer milletvekillerini de olanakları ölçüsünde Somaya yardım etmeye çağırdı.

Örnek davranışıyla takdir toplayan Ganire Paşeyeva şunları  söyledi: "Soma’daki faciada muzdarip insanlarımıza destek istikametinde Kızılay Cemiyeti’nin değerli başkanı Nevruz Aslan’la konuştum ve Soma’ya yardım için aylığımı bağışladım. Artık bir takım milletvekillerimiz, arkadaşlarımız da Soma’ya destek için Kızılay Derneği aracılığıyla desteğini göstermeye başladılar ve inanıyorum ki, milletvekillerimizin hepsi bu ehemmiyetli destek kampanyasına katılacak. Olanağı olan insanlarımızın da Kızılay aracılığıyla bu kampanyaya yardımcı olacağına inanıyor ve onları Soma faciasında muzdarip insanlarımıza olanakları yettiği kadar yardımcı olmaya çağırıyorum. Bu bizim ortak acımız ve Sayın Başkan başta olmak üzere devletimiz ve halkımız kardeş Türkiye’nin bu elemi kendi elemimiz gibi paylaştığımızı söyledi. Gelin, hepimiz Kızılay Derneği başladığı bu ehemmiyetli yardım kampanyasına katılalım."

DSC_2884

REKTÖR ATTAR'I ARAYARAK ACIMIZI PAYLAŞTI
Öte yandan Milletvekili Paşayeva, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attarı da telefonla arayarak başsağlığı ve geçmiş olsun dileyerek, acımızı paylaştığını ifade etti. Üniversitenin sitesinde yeralan bilgiye göre, Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi Rektörü ve Azerbaycan Parlamentosu Milletvekili Sayın Ahmet Veliyev de Attar'ı aradı.

Attar yaptığı açıklamada,  “İki Devlet Tek Devlet olan Türkiye-Azerbaycan’ın tarihin her döneminde acılarda ve sevinçlerde bir ve aynı duygulara sahip olmuştur ve olmaya devam edecektir. Sayın Veliyev ve Sayın Paşayeva’nın samimiyetleri ve anlamlı davranışları bizleri duygulandırmıştır"de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir