Giresun

HAYATİ TÖKEZ SÖZ VERDİ…

Giresun Belediye Meclisi’nin Aralık ayı ilk oturumu Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez’in Başkanlığında gerçekleştirildi. .

Toplantıda gündemde yer alan İmar değişikliği ve diğer talepler oy birliği ile komisyonlara havale edildi.

Toplantı sonunda söz alan AKP Grup Başkanı Hasan Ali Tütüncü, doğal gaz inşaatından dolayı, şehirde büyük sıkıntı yaşandığını, bu olumsuzluğun giderilmesini istedi.

388zlq7zo8b0hrz8kxx0ns

Belediye Meclis Başkanı Hayati Tökez ise, yaptığı konuşmada, “Şuanda Giresun’da üç tür kazı çalışması yapılıyor. Doğalgaz çalışması, elektrik hatlarının yer altına alınması ve Emniyet Müdürlüğü’nün mobese tabir edilen kamera sistemiyle şehrimiz donatılıyor. Bu üç çalışma da kazı ile yapıldığı için şehrimizde üç ayrı kazı çalışması gerçekleşiyor. Biz belediye olarak ısrarla bir uyum halinde çalışma yapalım istedik. Biz güzergâhı saptayalım, üç kazı aynı bölgeden yapılsın dediysek de bu anlayışı karşı taraflardan göremedik. Burada en büyük uyumsuzluk AKSA firmasının taşeronlukla çalışmasından ileriye geldi. AKSA işi taşeron firmaya devretti. Bu taşeron firma ise dönem dönem iş bırakıyor. Şuanda en kötü sezon olan kış sezonuna girdik. Yağmurun devam etmesiyle bu tip sıkıntıları yaşıyoruz. Fakat hizmet için bu sıkıntılara mecburen katlanıyoruz.Önümüzdeki Mart-Nisan aylarından itibaren büyük bir asfalt çalışmasına girilecek ve bu sorunlar giderilecektir” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir