logo

reklam
20 Kasım 2015

HASAN TURAN ŞEYHLİ’DEN BAŞLADI

1 Kasım 2015 seçimlerinde İstanbul’dan AKP milletvekili seçilen ve yemin töreninin ardından memleketi Giresun’a gelen  Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan kalabalık bir grup tarafından kurban kesilerek karşılandı.

Ordu- Giresun Havalimanında AK Parti Piraziz İlçe başkanı Hayri Özdemir, İlçe yönetim kurulu üyeleri, Pirazizli vatandaşlar ve akrabaları tarafından karşılanan Turan, ardından doğum yeri Şeyhli’ye geçti. Turan burada kurban kesilerek karşılandı. 
Daha sonra mahalle kıraathanesinde hemşerileriyle sohbet edip tebrikleri kabul eden Turan’a  yoğun çalışma dönemine girmeden önce büyüklerinin hayır duasını almak istediği için burada olduğunu söyledi. Turan;  “Önümde beni bekleyen önemli olaylar ve alacağım hayati kararlar arifesinde her zaman memleketime gelip büyüklerimin hayır duasını alır, kabristanlıklarımızı da ziyaret edip ahirete intikal etmiş ceddimin ruhlarına kuran okuyup öyle yola çıkarım.

Bu gün de sessizce gelip sıla-i rahim yapıp dönmek istemiştim. Ankara’daki yemin törenine kalabalık bir eş, dost ve akraba gurubu gelmişti. İçlerinde Giresun’dan gelenlerde vardı, hepsinden Allah razı olsun. Memlekete geleceğim duyulmuş olacak ki sevenlerimiz -bana da sürpriz olan-böyle bir karşılama planlamışlar. Hepsine çok teşekkür ediyorum, Allah eksikliklerini göstermesin” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?