GiresunUlusal

HASAN ÇAKIRMELİKOĞLU’NDAN İLGİNÇ ELEKTRİK KESİNTİSİ YORUMU

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, enerji kesintiler için 3 madde altında topladığı değerlendirmesinde,  elektrik kesintilerinin uzun süreli değil, gündüz 5-6 saat süreyle yapılmasını istedi. 

“ELEKTRİK KESİNTİLERİ 5-6 SAAT, GÜNDÜZ ERKEN YAPILSIN” 

Giresun’daki turizm firması temsilcileri Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nda Başkan Hasan Çakırmelikoğlu ile bir araya gelerek enerji kesintilerinin yarattığı olumsuzlukları değerlendirdiler.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan bültende, şu bilgilere yer verildi:  Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu nezdinde bir araya gelen turizm firma yetkilileri kış mevsiminde ciddi anlamda enerji talebini artırdığı, buna bir de dağıtım şirketlerinin çalışmaları eklenince sıkça elektrik kesintilerine maruz kalmakta ve Giresun turizmi açısından hoş olmayan durumlara sebebiyet vermektedir” denildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ise yaptığı açıklamada; “Kış şartlarının hissedilir derecede yaşandığı bugünlerde; elektrikle çalışan kombi ve kaloriferlerin elektrik kesintisi süresince çalışamaz duruma gelmesi halkımızı daha fazla mağdur etmektedir. Bunun yanı sıra üretim yapan sanayi tesisleri de elektrik kesintilerinden etkilenerek zarara uğramaktadır. Bu durum bölge ve ülke ekonomisine de zarar vermektedir.

Sorunun çözümünde 1) Uygulanan enerji politikalarının hızlı bir şekilde gözden geçirilmesi gerekmektedir. 2) Elektrik kesintileri uzun süreli değil 5-6 saat aralığında ve gündüz erken saatlerde yapılmalıdır. 3) TEİAŞ’ın alt yapı çalışmalarını hızlandırması için saha personellerini arttırmalıdır. Bu sorunların çözümüne yönelik çalışmaların ivedilikle hayata geçirilmesini talep ediyoruz” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir