Giresun

HASAN AYDIN’LA GAZETECİLER TARTIŞTI

Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın, partisine mensup aday adaylarının tümünün katılımıyla düzenlenen tanıtım toplantısında, soru soran gazetecileri azarladı. Çok sayıda gazeteci toplantıdan ayrılırken kalanlarla Aydın arasında tartışma çıktı.

Aydın, adayların kendini kısaca tanıtmalarının ardından kürsüye geldi. Ancak bir akşam önce CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim’le birlikte katıldığı bir TV programındaki konuları tekrar anlatmaya başladı. Yaklaşık 2 saate yakın süre kürsüde gazete kupürleri, belge ve faturalarla konuşmasını sürdüren Aydın, önce gazetecilerin soru sormasın izin vermedi. Israrla soranlarla da sert üslupla adeta azarlarcasına diyaloglara girdi.

DSC_9145

Giresun Belediyesi tarafından sadece bir çiçekçiden çiçek gönderildiğini iddia ederek bunun 62 bin liralık faturasını gösteren Hasan Aydın, ardından da çöple ilgili sorunu çözmediğini iddia ederek Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya yönelik sözlerini sürdürdü. Aydın, daha önceki demeçlerinin olduğu gazete küpürlerini ve Aksu Festival Alanı’ndaki çöp toplama yerinde çekilmiş fotoğrafları ve temizlik şirketine ödenen faturaları göstererek “en pahalı çöp  Giresun’da toplanıyor” dedi.Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın konuşurken, gazetecilerin sorduğu sorulara ‘siz Kerim Aksu’nun sözcüsü müsünüz” diye tepki gösterdi.

DSC_9159

Zaman zaman da kürsüden inerek soru soranların üzerine yürüdü. Gazeteci Cavit Özdemir ve Mustafa Cici, Harun Saygılı, Ferdi Topkara, Aydın’ın azarından nasibini alırken, Ufuk Kekül , “Başkan yönteminiz yanlış. Siz TV programının tekrarını yapıyorsunuz. Soru sordurmuyorsunuz. Sadece sunucunuz eksik. Burada kimse Kerim Aksu’nun sözcüsü değil. Sözünüzü  geri alın. Ya da 'bazı gazeteciler'değin. Bu sözü meslek onuruma yönelik hakaret kabul ediyorum” deyince Aydın özür diledi.

Toplantı karşılıklı tartışmalarla sona erdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir