GiresunManşet ÜstüSiyaset

HASAN AYDIN’IN MUMU SÖNDÜ


 

Giresun Üniversitesi, 'mezuniyet törenine davet edilmedim' diye kınama açıklaması yapan AKP İl Başkanı Hasan Aydın'a yanıt verdi..Meğer Aydın hem yazılı davetle hem de telefonla törene çağırılmış. 


 

Üniversitenin resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamada, tüm etkinlik ve programlara olduğu gibi; mezuniyet törenine de Giresun’da temsilcilikleri bulunan tüm siyasi parti temsilcileri, idari ve protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve Giresun halkının  davet edildiği belrtildi.  Açıklamada; AKP İl Başkanı Aydın'ın da davetiyesinin üniversite görevlisi tarafından partiye götürüldüğü, ayrıca tören öncesinde parti telefonla aranarak kendisinin tekrar davet edildiği bilgisine yer verildi.


 

Üniversitenin açıklamasının, Aydın'ın suçlayıcı, öfkeli, karalayıcı açıklamasına rağmen nezaket kuralları çerçevesinde kurulan cümlelerle yazıldığı görüldü. Açıklamaya, daveti götüren ve telefonla arayan üniversite görevlisinin isimleri bile yazılarak AKP İl Başkanının öne sürdüğü iddialar çürütüldü. 

GRÜ: "DAVETİYESİ İL BAŞKANLIĞINA GÖTÜRÜLDÜ, TELEFONLA DA DAVET EDİLDİ"


 

GRÜ'nün açıklaması şöyle:: "İl Başkanlığı içinde bulunan danışmaya üniversitemiz personeli Zafer KALAFATOĞLU tarafından bizzat elden teslim edilmiştir. Davetiyenin ne zaman bırakıldığı İl Başkanlığındaki kamera kayıtlarında mevcuttur. İstenirse buradan tespiti çok kolay bir şekilde yapılabilinir.


 

Akabinde Perşembe günü öğleden sonra yine üniversitemiz personellerinden Figen KUŞKAYA tarafından AK Parti İl Başkanlığı aranmış, alınan telefon teyidi sırasında davet tekrar edilmiştir. Telefona bakan personel tarafından da; “Başkan yok. Kendisine ulaşamıyoruz. Katılamayabilir” cevabı verilmiştir.


 

Sayın AYDIN’ın, üniversitemize yönelik açıklamasının İl Başkanlığındaki görevlilerin, kendisine bu önemli bilgiyi iletmemesinden kaynaklandığını düşünüyoruz"


 

Bu açıklamadan sonra Hasan Aydın'ın ne diyeceği merakla bekleniyor. Ancak şimdilik, davet edildiği halde törene gitmemek için 'çağrılmadım' iddiasında bulunarak üniversiteyi suçladığı anlaşılıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir