GiresunManşet Üstü

HASAN AYDIN’DAN BELEDİYEYE ‘RANT’ SUÇLAMASI

TOKİ'ye verilerek alışveriş merkezi yapılmasını savundu. Aydın, stadyumun SEKA'ya yapılacağını söyledi.

CHP Başkan Yardımcısı Adnan Aydın’ın, Atatürk Stadı arazi ile ilgili yaptığı açıklamalarla toplumda algı yaratma peşinde olduğunu söyleyen Aydın, Atatürk Stadı ile Yüzme havuzunun da aralarında bulunduğu arazinin toplam 30 bin 339 metrekare olduğunu buna karşılık eski Seka fabrikası arazisinin 120 bin metrekare olduğunu belirterek, “Atatürk Stadı ve yüzme havuzuna karşılık Seka arazisi alındı. Bu konuda da Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile TOKİ arasında 17 Nisan 2014 tarihinde protokol yapıldı. Buna göre Seka arazi üzerine TOKİ 20 bin kişi kapasiteli UEFA standartlarına göre bir stat ve bin kişi kapasiteli olimpik yüzme havuzu yapacak” dedi.

AKP İl Başkanı CHP’li Aydın’a yönelik olarak şunları söyledi:”CHP’li belediye zihniyetinin Giresun’daki alanları nasıl rant kapısına dönüştürdüğüne iyi baksın. Örnek olarak, park ve yeşil alan olarak imara işlenen eski petrol dolum tesisi alanı, Rus pazarında yapılan imar düzenlemesini, turistik yer olan Torburnu’nu gösterebiliriz. Daha bunlar gibi birçok örnek sayabiliriz. CHP zihniyetinin Giresun’da gerçekleştirdikleri ortada.

Kendisine ve muhalefet partilerine, “Gölge etmeyin başka ihsan istemez” atasözünü hatırlatırız. AK Parti bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Giresun halkı ve ilimizin menfaati ve yararına ne gerekiyorsa o hizmetleri sağlamaya devam edecektir”.

Hasan Aydın, CHP’li Adnan Aydın’ın Ordu’yu örnek göstermesine ise “ Ordu stadının arazisi belediyenin. Belediye şimdi kendisine it başka bir araziyi gösterip oraya stad yaptırılacak. Mevcut stadın arazisi ise belediyenin olduğu için istediğini yapabilir ama Giresun için bizim böyle bir şansımız yok” dedi. Aydın, partilerine yönelik yapılan rantçılık suçlamasını ise kabul etmediğini belirterek” Giresun’daki turizm alanlarını, parkları kimlerin açtığını görürseniz rantçılar onlardır” şeklinde konuştu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir