GiresunManşet Üstü

HASAN AYDIN GÜVENLİKLE TARTIŞTI

AKP İl Başkanı Hasan Aydın, üniversitede siyasi propaganda yapma yasağını delmeye kalktı.  Aydın, Giresun Üniversitesi’ne parti amblemi ve belediye başkan adayı Yılmaz Can’ın posteri olan araçla girmeye kalkınca, güvenlik engeli ile karşılaştı. Her üniversitede olan bu uygulamaya basın açıklamasıyla tepki gösteren Aydın, kararın üniversite yönetimi tarafından alındığını iddia ederek kınadı.

Olay Güre Yerleşkesi Konferans Salonu’nda Giresun Valiliği tarafından düzenlenen 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi Anma Programı öncesinde yaşandı. Bugüne kadar üniversitenin hiçbir etkinliğine katılmayan, üniversite ile ilgili hiçbir sorunun çözümüne ve yapılan hizmetlere hiçbir katkıda bulunmayan, hatta 2 yıldır görevde olan Rektörü dahi ziyaret etmeyen Hasan Aydın, Yılmaz Can posteri giydirilmiş araçla girişten geçerek Rektörlük konferans salonuna gitmek istedi. Ancak güvenlik görevlisi izin vermeyip,araı park etmesini isteyince Aydın, karşı çıkarak tartışma başlattı ve sert tepki gösterdi.

''ARAÇ FARKEDİLMEYEN YERE PARK EDiİMİŞ''..

Parti aracını parka bırakarak içeri giren Aydın daha sonra yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Tüm uyarılara rağmen anahtarımı güvenlik görevlilerine vererek aracımı otoparkta bıraktım ve programa iştirak ettim. Program bitiminde de aracımı almak için otoparka geldiğimde aracımın yerinde park ettiğim yerde olmadığını ve aracımın hiç fark edilmeyecek bir yere park edildiğini gördüm”
Hasan Aydın, “Üniversite yönetimi üniversiteyle herhangi bir bağlantısı bulunmayan bir programa kimlerin aracının alınıp kimlerin alınmayacağına nasıl karar verebilir? Kaldı ki ben 22. Dönem Giresun Milletvekili olarak o programa katıldım. AK Parti Giresun İl Başkanı olmamın yanı sıra 22. Dönem Giresun Milletvekiliyim” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir