Giresun

HASAN AYDIN ‘GÖRÜŞTÜKTEN SONRA’ ADAY

AKP  İl Başkanı Hasan Aydın, yerel seçimlerde MHP adayı akrabası Şükrü Karaman’ı desteklemek için ilçe başkanlığından istifa eden  Dereli AKP İlçe eski Başkanı Osman Kahraman’a sert eleştirilerde bulundu.  Bir basın toplantısı düzenleyen Aydın, Kahraman’ın yeniden  ilçe başkanı adayı olmasını ‘şov yapma’ olarak nitelendirdi ve ”Siyaset çocuk oyuncağı değildir. Hizmet ettiğin partinin aleyhine çalışacaksın, her türlü hakaret ve iftirayı atacaksın, daha sonra da hiçbir şey olmamış gibi, ‘Benim canım çekti AK Parti Dereli İlçe Başkanlığı’na yeniden aday olacağım’ diyeceksin. Bu kadarına da pes doğrusu” dedi.

Osman Kahraman’ın disipline verildğini hatırlatan Aydın, şunlar ı söyledi: “Disiplin süreci olmasa  dahi 30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde alenen MHP’ye çalışan bir ismin aday olmaması siyaset ahlakı gereğidir. Zaten kongre sürecinde de delegelerimizin tutumu kendilerine en güzel cevap olmuştur. 318 Delege kendisinin aday olmasına müsaade etmemiş, aday olan listeye büyük destek sağlamıştır. Ayrıca ilgili şahsın Yönetim Kurulu Listesi tarafımdan değil, tüzüğümüzün 44. Maddesi gereği Kongreyi Yönetme yetkisine sahip Divan Başkanlığı tarafından kabul edilmemiştir. Aday olan yönetim 318 delegenin oyunu alarak bir rekora imza atmıştır” Bugüne kadar 14 ilçe kongresi yaptıklarını, 6 Aralık’ta Çamoluk,7 Aralık’ta Giresun Merkez İlçe ile birlikte kongrelerin sona ereceğini söyleyen AKP İl Başkanı, “Yağlıdere ve Tirebolu kongrelerimizde genel merkezimizin kararına rağmen çift liste ile seçimlere gidilmiş, bu kongrelerimizde delegelerimiz sağduyulu davranarak genel merkezimiz tarafından açıklanan ilçe başkan adaylarına gereken desteği vermişlerdir” diye konuştu.
Hasan Aydın, kendisinin aday olmak için istifa edip etmeyeceğine Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ile görüştükten sonra karar vereceğini söyledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir