Giresun

HASAN AYDIN ARTIK ‘SELEF’…

14 Şubat’ta yapılacak olan kongrede, milletvekili adayı adayı olacağı için görevini bırakacağını açıklayan AKP İl Başkanı Hasan Aydın ve yönetim kurulu üyeleri, basın-yayın kuruluşlarının temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldiler.

DSC_3981

Toplantıda bir konuşma yapan Aydın, 16 aylık görev süresince hep çıtayı yüksek tutuklarını ifade ederek "Mart 2013'de yapılan Mahalli İdareler Seçimleri'nde Giresun'da 16 ilçenin 13'ünde belediye başkanlığını elde ettik. İl genel meclisinde 40 üyeliğin 36'sını kazandık. Giresun'da hem belediye başkanlığı, hem de meclis üyeliği sayılarını artırdık. AK Parti'ye Giresun'da sağlanan destek, Türkiye ortalamasının 15 puan üzerinde oldu. Ben ve ekibimin bu görevi layıkıyla yerine getirdiğimize inanıyorum. Onun için gönül rahatlığı içerisinde görevimden ayrılacağım" diye konuştu.

 

Genel merkezle yaptığı istişareler sonucu milletvekili aday adaylığına karar verdiğini  söyleyen Aydın 9 Şubat Pazartesi günü il başkanlığı görevinden istifa edeceğini belirterek,” Süreci görüp değerlendirdikten sonra aday adaylığımı açıklayacağım” diye konuştu.DSC_3982

Toplantıya, Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akar, İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Hafızoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Apaydın ve Aydın gibi aday adayı olan Aytekin Şenlikoğlu da katıldı.

Toplantının son bölümüne Aydın’ın yerine atanan Hasan Ali Tütüncü de katıldı ve Aydın’a başarılar diledi. 

Hasan Aydın, 2002'de de AKP'nin kurucu il başkanlığı görevinden istifa ederek aday olmuş ve bir dönem milletvekilliği yapmıştı. Ancak Aydın'ın, mevcut milletvekilleri, Canikli faktörü,Ali Temür başta olmak üzere 30'u bulması beklenen diğer güçlü adaylar düşünüldüğünde bu sefer adaylık şansı önceye göre daha az gibi görülüyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir