Giresun

HANİ’DEKİ ŞEHİT GİRESUNLU BURAK CANTÜRK

PKK terör örgütünün hain saldırıları sürüyor. Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nde İlçe Jandarma Komutanlığı'na bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Çok şiddetli bir patlamaya neden olan saldırıda, Giresunlu Uzman Çavuş Burak Cantürk şehit oldu. 39’ asker 47 yaralının tedavisi sürüyor.

Saldırının ardından PKK'lılar ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktığı bildirildi.

Çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Cantürk’ün Espiye Kaşdibi köyünden, Ali Cantürk ve Döndü Cantürk’ün  oğulları olduğu bildirildi.

GENELKURMAY'DAN HANİ AÇIKLAMASI

Genelkurmay Baykanlığı' nın resmi internet sitesinde sabah saat 08.00 de yapılan açıklama şöyle:
"11 Nisan 2016 Pazartesi günü saat 23.10 sularında, kışla içinde lojmanların da bulunduğu Diyarbakır-Hani İlçe Jandarma Komutanlığı nizamiyesi önünde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce patlayıcı madde yüklü bir aracın patlatılması sonucunda, bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 39 kahraman silah arkadaşımız, altı yakını ve iki sivil vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu alçakca girişilen saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımız ile yakınlarına ve sivil vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." 

YAYIN YASAĞI GELDİ

Hani Sulh Ceza Hakimliği, Diyarbakır'ın Hani ilçesinde dün meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili yayın yasağı getirilmesini kararlaştırdı.
RTÜK tarafından yapılan açıklamada, Hani Sulh Ceza Hakimliği'nin, 11 Nisan Pazartesi günü Hani'de meydana gelen bombalı saldırı nedeniyle, soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamında medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayınların yapılmasının yasaklanmasına karar verdiği bildirildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir